Tenisz: Babos győzelemmel kezdett Monterreyben

2018.04.04. 06:42
Babos Tímea az első fordulóbeli mérkőzésen (Fotó: MTI/EPA/Miguel Sierra)
Babos Tímea két játszmában legyőzte a cseh Marie Bouzkovát a Monterreyben zajló kemény pályás női teniszverseny első fordulójában.

A negyedik helyen kiemelt Babos Tímea háromszor vette el a selejtezőből érkező, 19 esztendős cseh ellenfele adogatását az esőszünetekkel megszakított, 1 óra 36 percig tartó mérkőzésen.

„Nem volt egyszerű ez a mérkőzés: a késői kezdés és az esőszünetek miatt sem. Az ellenfél pedig ismeretlen volt számomra. De nem az első körben kell a legjobban játszani. Itt a továbbjutás és a kétszettes győzelem a legfontosabb” – értékelt saját honlapján a magyar játékos, hozzátéve: mint mindig, most is nagyon élvezte a játékot a vele szimpatizáló monterreyi közönség előtt.

Babos következő ellenfele Naomi Broady lesz. A brit játékos a kanadai színekben versenyző Carol Zhaót verte három játszmában az első körben.

WTA-TORNA, MONTERREY (250 000 dollár, kemény pálya)
1. FORDULÓ

Babos Tímea (4.)–Bouzková (cseh) 6:3, 6:4

WTA-TORNA, CHARLESTON (800 000 dollár, salak)

Vesznyina (orosz, 16.)–Brengle (amerikai) 6:3, 2:6, 6:2
Arruabarrena (spanyol)–Haddad Maia (brazil) 4:6, 7:6 (8-6), 1:0-nál Haddad Maia feladta
Ahn (amerikai)–Stosur (ausztrál) 6:2, 6:4
Liu (amerikai)–Linette (lengyel) 1:6, 6:3, 6:3
Townsend (amerikai)–Watson (brit) 6:3, 6:4
Errani (olasz)–Bouchard (kanadai) 6:4, 6:4
Maria (német)–Davis (amerikai) 6:3, 6:0