Tenisz: Babos a tizenhat között búcsúzott Szöulban

T. I.T. I.
2019.09.19. 08:50
Babos Tímea a legjobb tizenhat között búcsúzott (Fotó: MTI)
Babos Tímea 1 óra 13 perc alatt 6:2, 6:3-as vereséget szenvedett a cseh Karolína Muchovától a 250 ezer dollár (74.8 millió forint) összdíjazású szöuli kemény pályás női tenisztorna nyolcaddöntőjében, ezzel búcsúzott a versenytől.

Az első játszmában 3:2-ig mindkét fél hozta a maga adogatását, ám Muchová ekkor brékelni tudta Babos – s mivel a találkozót is ő kezdte, két gém előnybe került. A magyar teniszező ezt követően már nem tudott meglepetést szerezni, 36 perc alatt elveszítette az első játszmát. 6:2

A 6:2-nek köszönhetően a második szettben is Muchová kezdhette az adogatást, Babos egy-egy remek megoldással megszorongatta ugyan, de brékelni nem tudta a harmadik helyen kiemelt riválist. Nem úgy Muchová, aki 4:3 után vette el Babos adogatását, ezzel egy játékra került a győzelemtől, amit aztán első meccslabdáját beütve meg is szerzett. 6:3