Tenisz: Arn szetthátrányból fordítva nyert Monterreyben

2019.03.30. 20:25
A világranglista 401. helyén álló Arn Gréta sikerrel vette a Monterreyben zajló női tenisztorna selejtezőjének 1. fordulóját, szetthátrányból fordítva legyőzte a román Andreea Amalia Roscát (246.).

Nem indult jól a meccs a magyar játékos szempontjából, ellenfele lényegesen jobban élt a bréklehetőségeivel és hamar ellépett 4:1-re. Arn nem adta fel, nem sokkal később már 5:4-es előnyénél a szettért adogathatott – hiába. A játszma rövidítésbe torkollt, ebben pedig Rosca kerekedett felül (6:7 – 2–7). (6:7 – 2–7).

A folytatásban jobban adogatott a magyar, egy brékesélyt sem adott ellenfelének, és bár 3:2-es előnyénél két fogadóesélyt még elengedett, 5:4-nél a második játszmalabdájával egyenlített (6:4).

A döntő játszma is jól indult, 1:0-s Arn-vezetésnél Rosca 0:40-nel kezdett, és ugyan ekkor még fordítani tudott, ezt követően már csak a magyar játékos nyert gémet (6:1).

Arn a következő körben az ötödik helyen kiemelt amerikai Danielle Laóval. A főtáblára jutáshoz három meccset kell megnyerni.

WTA-TORNA, MONTERREY (250 000, kemény pálya)