MTI 2019.09.12 12:49 Frissítve: 2019.09.12 23:45

Tenisz: Andy Murray szabadkártyát kapott Sanghajban

A háromszoros Grand Slam-tornagyőztes Andy Murray szabadkártyával indulhat az október ötödikén kezdődő sanghaji tenisztornán. A kínai verseny szervezői csütörtökön jelentették be, hogy a csípősérülése után visszatérő brit játékos 2016 óta először lesz ott a kiemelt viadalon.

Legutóbb három éve emelhette magasba a sanghaji trófeaát (Fotó: AFP)

A 32 éves Andy Murray – aki háromszor nyert már Sanghajban – elmondta, nagyon várja a visszatérését a kínai metropoliszba.

„Köszönöm a szervezőknek a szabadkártyát, örülök, hogy folytathatom az igazi visszatéréshez vezető utat” – tette hozzá a korábbi világelső.

A világranglistán jelenleg 415. helyezett Murray januárban még azt mondta, hogy folyamatos fájdalmai miatt visszavonul, de a második csípőműtétje után végül augusztus elején visszatért, ám Cincinnatiben és Winston-Salemben is a nyitó körben kikapott. Később egy mallorcai challengerversenyen két találkozót nyert.

2019.09.16 10:32:46

Tenisz GYŐRI FERENC, KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN

Balázs Attila 17 percnyi játék után, két gémmel megnyerte az Illja Marcsenko elleni találkozót.

2019.09.15 16:44:02

Tenisz GYŐRI FERENC (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)

Balázs Attila az első játszmát megnyerte, a másodikban szettlabdát is hárított, 5:5-ről folytatják.

2019.09.15 13:29:36

Tenisz nemzetisport.hu

Fucsovics előbb Balázs oldalán párosban nyert döntő szettben, majd háromórás meccsen kikapott Sztahovszkijtól.

2019.09.12 22:06:33

Tenisz MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „Mi hárman olyat teszünk, mint senki a tenisz történelmében. Büszke vagyok, hogy részese lehetek a harcnak."

2019.09.09 10:17:11

Tenisz KLEIN RON (New York)

A román származású kanadai Bianca Andreescu az első Grand Slam-döntőjén, 24 ezer tomboló amerikai előtt sem félt.