Tenisz: Andy Murray két és fél év után nyert ismét ATP-tornát

M. D.M. D.
2019.10.20. 18:47
Ha valaki megérdemelte, hogy ismét ATP-tornát nyerjen, az Andy Murray (Fotó: AFP)
Andy Murray három játszmában (3:6, 6:4, 6:4), 2 óra 27 perces csatában legyőzte a hozzá hasonlóan háromszoros Grand Slam-bajnok Stan Wawrinkát az antwerpeni kemény pályás tenisztorna vasárnapi döntőjében, így 2017 márciusa után ismét ATP-tornát nyert.

Nagyon hosszú utat tett meg Andy Murray, mire a 45. ATP-tornagyőzelmétől elért a 46.-ig, de a korábbi világelsőnek megérte visszatérni a pályára januári csípőműtétje után, több mint két és fél év elteltével ugyanis ismét ATP-versenyt nyert.

A brit kiválóság a belga Kimmer Coppejans (6:4, 7:6), az uruguayi Pablo Cuevas (6:4, 6:3), a román Marius Copil (6:3, 6:7, 6:4) és a francia Ugo Humbert (3:6, 7:5, 6:2) legyőzésével jutott el az antwerpeni 250-es viadal döntőjéig, amelyben a hozzá hasonlóan háromszoros Grand Slam-bajnok Stan Wawrinkával csapott össze, pályafutása során 20. alkalommal.

Murray az első játszmát elveszítette (3:6), sőt a másodikban is brékhátrányba került (1:3), de nagyot küzdve megfordította a mérkőzést. A brit a második és a harmadik szettet is úgy nyerte meg 6:4-re, hogy 4:4, 15–40-nél két bréklabdát hárított.

A statisztikák szerelmeseinek: Murray a 2013-as miami és londoni, valamint a 2014-es sencseni győzelme után negyedszer nyert úgy tornát, hogy az elődöntőt és a döntőt is szetthátrányból fordította meg. A világranglistán most még csak 243. brit teniszező tavaly április óta a legalacsonyabban jegyzett játékos, aki tornát nyert az ATP Touron, de ezzel a diadalával bizonyosan visszakapaszkodik az első 130-ba.

Nem csoda, hogy Murrayből a meccs után előtörtek az érzelmek, a padra leülve megkönnyezte sikerét.

Megszerezte első tornagyőzelmét az ATP Touron a kanadaiak 20 éves üdvöskéje, Denis Shapovalov, aki a stockholmi viadal döntőjében két játszmában múlta felül a szerb Filip Krajinovicsot.

Életében másodszor, hazájában először nyert tornát Andrej Rubljov, a 22. életévét éppen a moszkvai finálé napján betöltő orosz a tavaly is döntős Adrian Mannarinót intézte el két szettben.

A hölgyek luxemburgi versenyén Jelena Ostapenko diadalmaskodott, aki a 2017-es Roland Garros óta másodszor nyert tornát, míg Moszkvában a US Open-elődöntős svájci Belinda Bencic ünnepelhetett, ő idén a második tornagyőzelmét könyvelte el a WTA Touron.

ATP 250-ES TORNA, MOSZKVA (922 520 dollár, kemény pálya)