Tenisz: Cilic fordított Moszkvában, Ferrer-Murray finálé Bécsben

2014.10.18. 21:04
Ferrer óriási csatában búcsúztatta Kohlschreibert (Fotó: Action Images)
A kétszeres Grand Slam-tornagyőztes brit Andy Murray bejutott a bécsi férfi teniszviadal fináléjába, miután két szettben legyőzte a szerb Viktor Troickit. A skót játékos pályafutása 44. ATP-döntőjére készülhet, eddig 29-et nyert meg és 14-et bukott el.

Murray ellenfele a fináléban a spanyol David Ferrer lesz, aki óriási csatában búcsúztatta a német Philipp Kohlschreibert. Az első kiemelt az első szettben 2:1-es előnyénél elvette ellenfele adogatását, és bár 4:2-nél még visszakapaszkodhatott volna a német, végül 6:3-ra megnyerte az első felvonást. A másodikban Kohlschreiber két fogadójátékot is sikerrel abszolvált (2:6), így jöhetett a döntő szett.

Ekkor a 3:2-es német előnyt követő brékváltás után már egyikük sem hibázott, a rövidítésben azonban Kohlshcreiber háromszor is elbukta szerváját, így a meccset is (7:6).

Murray és Ferrer 14. alkalommal méri össze erejét, eddig minimális brit fölény (7–6) van a párharcban, kemény pályán viszont nagyobb (6–2), bár a legutóbb épp a spanyol örülhetett.

A moszkvai férfi versenyen folytatta kiváló menetelését a spanyol Roberto Bautista Agut, a lett Ernests Gulbis ellen két 6:4-es szettben harcolta ki idei harmadik döntőjét. Ellenfele a US Open-győztes, már biztosan vb-résztvevő horvát Marin Cilic lesz, aki szetthátrányból verte a kazah Mihail Kukuskint.

Stockholmban is az első két kiemelt jutott a döntőbe, miután a favorit cseh Tomás Berdych és a másodikként rangsorolt bolgár Grigor Dimitrov is megnyerte két szoros szettben a meccsét – előbbi a német Matthias Bachingert, utóbbi az ausztrál Bernard Tomicot verte meg.

Az orosz női versenyen már kialakult a finálé párosítása, a negyedik kiemelt cseh Lucie Safárovát döntő szettben legyőző román Irina-Camelia Begu az orosz Anasztaszija Pavljucsenkovával csap össze.

A luxemburgi női verseny döntőjében a 20 éves német Annika Beck két sima szettben legyőzte a negyedik helyen kiemelt cseh Barbora Záhlavová-Strycovát, így karrierje első WTA-tornasikerét aratta. Érdekesség, hogy Beck korábban szinte napra pontosan egy éve, ugyanitt játszotta első – és eddigi egyetlen – döntőjét, akkor a volt ranglistavezető dán Caroline Wozniacki két 6:2-es szettben legyőzte.

ATP 250-ES TORNA, BÉCS (521 405 euró, kemény pálya)