Tenisz: a két favorit francia kiesett Metzben, egy így is döntős

2019.09.21. 18:17
A Moszkvában született Sofia Kenin Hobart és Mallorca után Kantonban is tornát nyert (Fotó: AFP)
Az amerikai Sofia Kenin nyerte meg a kantoni női tenisztornát. A döntőben szetthátrányból győzte le a WTA-versenyen két év után ismét döntőt játszó Samantha Stosurt.

A világranglistán 20. Kenin ide harmadik WTA-tornagyőzelmét aratta. Az első játszmát rövidítésben vesztette el, utána a másodikban 3:4 után zsinórban három gémet nyerve egyenlített, majd a döntő játszmában is elhúzott 4:0-ra, és már nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

A 2011-es US Opent megnyerő Stosur a döntőjének köszönhetően a 129. helyről visszakerül az első százba a világranglistán.

Oszakában az első helyen kiemelt Oszaka Naomi és az orosz Anasztaszija Pavljucsenkova jutott be a döntőbe. A pénteki napon eső miatt három negyeddöntőt is el kellett halasztani, így szombaton Oszaka és Pavljucsenkova is két-két győzelemmel juthatott fináléba, amit mindketten magabiztos játékkal értek el.

A Pan Pacific Opent 1976 és 2018 között Tokióban rendezték meg, Oszaka kétszer volt döntős (2016, 2018), mindkétszer kikapott, miként elveszítette a Pavljucsenkovával szembeni egyetlen találkozóját is.

Metzben a két favorit francia egyaránt búcsúzott, Benoit Paire három játszmában kapott ki, Lucas Pouille két rövidítésben. Így is lesz francia döntős, mert utóbbit Jo-Wilfried Tsonga verte meg, akinek Aljaz Bedene lesz az ellenfele. Szentpéterváron pedig lesz orosz döntős, az első kiemelt Danyiil Medvegyev a horvát Borna Coriccsal találkozik.

ATP 250-ES TORNA, SZENTPÉTERVÁR (1 248 665 dollár, kemény pálya)