Tenisz: a jó játék nem ért negyeddöntőt Babosnak

2016.02.24. 19:54
Babos Tímea egyesben a nyolcaddöntőben 6:2, 7:5-re kikapott a negyedik kiemelt Garbine Muguruzától a dohai kemény pályás tenisztornán.

Most játszottak egymás ellen másodszor, első alkalommal – még 2011-ben Mestrében, salakon – három szettben Muguruza nyert.

A spanyol ezúttal az első játékban elvette Babos adogatását, majd ez még egyszer sikerült neki. Timi bátran, keményen ütött, jól játszott, a gond csak az volt, hogy a világranglista-5. Muguruza még jobban.

A tavalyi wimbledoni döntős 6:2-vel került játszmaelőnybe, a második szettben viszont sokkal jobban meg kellett izzadnia. Babos ugyanis teljesen egyenrangú partnere volt, 5:5-ig fej fej mellett haladtak.

Ekkor a magyar játékos megingott a szervájánál, öt hónappal idősebb ellenfele élt a lehetőséggel, brékelt, majd hozta a saját adogatójátékát, ezzel megnyerte a mérkőzést.

„Sajnálom ezt a meccset! – kezdte az értékelést a magyar játékos a babostimea.hu-n. – Azt gondolom, hogy az első szett azért volt ennyire sima, mert ekkora ütővel talán tavaly Wimbledomban játszottam, Serena Williams ellen. Elképesztő, hogy Muguruza milyen sebességgel játszott! Nem éreztem igazán a játék sebességét. Pláne úgy, az elmúlt négy mérkőzésemen (Errani, Brengle, Vinci és Niculescu) inkább játékosabb ellenfelem volt. Most Muguruza tiszta erőből, laposan ütötte-verte a labdát. Erre rá kellett érezni, és először nekem kellett agresszívabb stílusra váltanom. A második szettben már ezt csináltam, és ez jobban működött. Ezért volt ilyen pozitív ez a játszma. Sok bréklabdánál jól játszottam, 3:2-nél pedig zseniálisan építettem fel a labdamenetet az ejtéssel, amelyet aztán Muguruza hihetetlenül jó ütéssel oldott meg. Azt gondolom, hogy elég jó színvonalú volt a második szett. Sajnálom, hogy így alakult, de próbálok pozitív maradni. Mégiscsak jó hét volt egyesben, és még ott van a páros is.”

Babos a párossal vigasztalhatja magát (Julia Görgesszel negyeddöntős), valamint azzal a tudattal, hogy a ma mutatott játéka igen biztató a jövőre nézve.

WTA-TORNA, DOHA (2 517 250 dollár, kemény pálya)

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Cseng Szaj-szaj (kínai)–Ostapenko (lett)
Muguruza (spanyol, 4.)–Petkovic (német)
Vinci (olasz, 9.)–A. Radwanska (lengyel, 3.)
Suárez-Navarro (spanyol, 8.)–Vesznyina (orosz)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
PÁROS, NYOLCADDÖNTŐ

Babos, Görges (magyar, német, 6.)–Kvitová, Strycová (cseh) – játék nélkül
Csan Hao-csin, Csan Jüng-csan (tajvani, 4.)–Csan Csin-vej, Marosi (tajvani, magyar) 6:2, 6:1

ATP 500-AS TORNA, DUBAI (2 674 445 dollár, kemény pálya)