Tenisz: a 6:0-s kezdés után Federer elődöntős Miamiban

2019.03.29. 07:57
Bejutott a legjobb négy közé a miami mestertornán Roger Federer, aki az év második 1000-es versenyének negyeddöntőjében 6:0, 6:4-re verte meg a dél-afrikai Kevin Andersont. A 37 esztendős svájci teniszező az elődöntőben a nála 18 évvel fiatalabb kanadai Denis Shapovalovval találkozik.
FEDERER MÁSODSZOR VAGY BÁRKI MÁS ELŐSZÖR?

Ha nem a dubai győztes Roger Federer, hanem az Auger-Aliassime, Shapovalov, Isner hármas egyik tagja nyeri meg a Miami Opent, akkor az év első húsz ATP-versenye húsz különböző teniszező sikerét hozná. De már a jelenlegi 19-es széria is a leghosszabb sorozat az ATP Touron 1990 óta.
AZ IDEI TORNAGYŐZTESEK LISTÁJÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!

A Miami Opent eddig háromszor megnyerő, 27-szeres Masters-győztes Federer az első játszmát szűk fél óra alatt 6:0-ra hozta Kevin Anderson ellen, és a második felvonás elején is rögtön brékelőnybe került, ám a dél-afrikai 3:2-es hátrányban az első bréklabdáját értékesítve egyenlített.

A svájci aztán 4:4-nél negyedóráig tartó játék végén ismét brékelt, majd a tőle megszokott magabiztossággal kiszerválta a mérkőzést, ezzel 6–1-re módosította az Anderson elleni örökmérlegét. A dél-afrikai eddig csak egyszer verte meg Federert, mégpedig a tavalyi wimbledoni bajnokságon a legjobb nyolc között.

A találkozó 85 percig tartott.

AZ ÉV LABDAMENETE?

Federer a 65. Masters-elődöntőjét a kanadai Denis Shapovalovval vívja, aki szetthátrányból felállva győzte le az amerikai Frances Tiafoe-t. A másik ágon a címvédő John Isner és a másik kanadai tini, a 18 éves Félix Auger-Aliassime küzd meg a fináléba jutásért.

A női döntőt magyar idő szerint szombat este az ausztrál Ashleigh Barty és a cseh Karolína Plísková vívja. Utóbbi játékos az elődöntőben Simona Halepet verte meg, meggátolva ezzel a román kiválóságot abban, hogy visszavegye a vezetést a világranglistán Oszaka Naomitól.

ATP 1000-ES TORNA, MIAMI (9 314 875 dollár, kemény pálya)