Tenisz: a 20 éves német remek játékkal legyőzte Federert

2017.08.13. 23:24
Alexander Zverev az újabb trófeájával
Alexander Zverev remek játékkal 6:3, 6:4-re legyőzte Roger Federert a montreali kemény pályás tenisztorna döntőjében. A 20 éves német az idén az ötödik, összesen már a hatodik ATP-tornagyőzelmét aratta.

A washingtoni tornát is megnyerő Alexander Zverev tízmeccsesre nyújtotta győzelmi sorozatát, idei római diadala után pedig a második mesterversenyén nem talált legyőzőre. A mostani döntőben hat ászt ütött, az első szervái után a pontok 80 százalékát megnyerte, és mindössze 68 perc kellett neki ahhoz, hogy visszavágjon a svájcinak az idei hallei torna fináléjában elszenvedett 6:1, 6:3-as vereségéért.

Federernek ez volt a 38. mérkőzése és a harmadik veresége 2017-ben. A döntő után megerősítette, hogy elutazik Cincinnatibe, de hogy részt vesz-e az ottani tornán, az attól függ, hogy milyen állapotban érzi majd magát a következő napokban.

Andy Murray kihagyja a cincinnati viadalt, így biztos elveszti világelsőségét. Csak az a kérdés, hogy Federer vagy Rafa Nadal veszi át tőle az első helyet.

ATP 1000-ES TORNA, MONTREAL (5 275 595 dollár, kemény pálya)