Tenisz: 5 játszmalabda hárítva, jöhet a 4. argentin Nadalnak!

2015.02.28. 23:20
Az első helyen kiemelt Rafael Nadal sikerrel vette az Argentina Open elődöntőjét, így bejutott a Buenos Airesben zajló férfi tenisztorna fináléjába.

Nadal a döntőbe jutásért a hazai közönség előtt játszó Carlos Berlocq-ot győzte le úgy, hogy az első szett rövidítésében 1–6 után sorozatban 5 játszmalabdát hárított (!), a második elején pedig szetthátrány után nem engedett már egy játékot sem ellenfelének (1:2 után 6:2).

A döntőben a spanyol számára a Nicolás Almagrót búcsúztató Juan Mónaco következik, azaz Facundo Argüello, Federico Delbonis és Berlocq után negyedik ellenfele is argentin lesz.

Nadal már csak egy lépésre van attól, hogy megszerezze 46. salakpályás tornagyőzelmét, és ezzel beállítsa az argentin Guillermo Vilas rekordját.

ATP 250-ES TORNA, BUENOS AIRES (573 750 dollár, salak)