Tenisz: 3/3 Kukuskin ellen – megvan Cicipasz második tornagyőzelme

MTI MTIMTI MTI
2019.02.24. 17:45
Az első helyen kiemelt Sztefanosz Cicipasz nyerte meg a 744 ezer euró (236.2 millió forint) összdíjazású marseille-i keménypályás férfi tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben két szoros szettben jobbnak bizonyult a kazah Mihail Kukuskinnál.

A görög játékos – a világranglista 12. helyezettje – az első szettben 6:5-re vezetett, amikor a mérkőzés első brékjével játszmaelőnyhöz jutott. A második szettben Kukuskin (50.) 2:2 után vette el ellenfele adogatójátékát, de nem tudott élni az előnyével, és a rövidítésben alulmaradt. Az összecsapás 1 óra 59 percig tartott.Kukuskin (50.) 2:2 után vette el ellenfele adogatójátékát, de nem tudott élni az előnyével, és a rövidítésben alulmaradt. Az összecsapás 1 óra 59 percig tartott.

A 20 éves Cicipasz karrierje második tornagyőzelmét aratta, a 31 éves Kukuskint harmadik összecsapásukon is legyőzte.

ATP 250-ES TORNA, MARSEILLE (744 010 euró, kemény pálya)
Cicipasz (görög, 1.)–Kukuskin (kazah) 7:5, 7:6 (7–5)

A Rio de Janeiróban rendezett 500-as ATP-torna döntőjében a szerbiai Györe László nyert, miután 6:3, 7:5-re legyőzte a kanadai Felix Auger Aliassimét.

ATP 500-AS TORNA, RIO DE JANEIRO (1 937 740 dollár, salak)
Györe (szerbiai)–Aliassime (kanadai) 6:3, 7:5