Szávay a legjobb nyolc között, Arn kiesett

Vágólapra másolva!
2010.07.08. 18:02
null
Szávay sikerrel vette a nyolcaddöntőt (Fotó: Czagány Balázs)
Címkék
A hetedik helyen kiemelt Szávay Ágnes másfél óra alatt két szettben, 7:5, 6:3-ra legyőzte az osztrák Yvonne Meusburgert, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé a Budapesten zajló WTA-tornán, Arn Gréta viszont kiesett a spanyol Anabel Medina Garriguesszel szemben.

A torna címvédője, Szávay Ágnes mérkőzése két gyors brékkel indult, amelyen egymás hibáiból éltek a játékosok. 3:3 után ismét Szávay tudta elvenni ellenfele adogatását, ám előnyét képtelen volt megtartani, rögtön utána elvesztette a saját szerváját is. 5:5-nél ellenben megint jól koncentrált fogadóként, és ezúttal a saját játékában sem hibázott, 50 perc után megnyerve az első szettet.

A második játszmában 2:0-ra elhúzott, de Meusburger innen még fel tudott állni. Szávay viszont egyre jobban belelendült, és rögtön elvette az osztrák lány adogatását, majd megtette ugyanezt 5:3-nál is, így másfél óra alatt megnyerte a meccset. Kérdés azonban, hogy ez a játék elég lesz-e a következő körben a francia Alizé Cornet ellen.

Arn Grétát viszont a 4. helyen kiemelt Anabel Medina Garrigues elbúcsúztatta. A spanyol teniszező 7:5, 6:3-ra győzte le magyar ellenfelét, és a következő fordulóban a cseh Zuzana Ondráskovával mérkőzik.

A magyar lány az első szettben megszorította ellenfelét, volt esélye a játszma megnyerésére is, ám Medina Garrigues pontosabb volt a szett második felében, így 7:5-re hozta azt. A folytatásban már jobban érvényesült a spanyol játéka, Arn többet hibázott, és végül 6:3-ra elveszítette a szettet, ezzel a mérkőzést is.

Szávayn kívül a második helyen kiemelt román Alexandra Dulgheru és a cseh Zuzana Ondrásková is bejutott a budapesti WTA-torna negyeddöntőjébe. Ondrásková a hatodik helyen kiemelt olasz Roberta Vincit búcsúztatta két játszmában. Dulgheru, aki az orosz Anna Csakvetadzét győzte le, a negyeddöntőben Anastasija Sevastovával találkozik.

A svájci színekben versenyző Bacsinszky Tímea kétjátszmás, 6:0, 6:4-s vereséget szenvedett a francia Alize Cornet-tól, és kiesett. Bacsinszky a torna harmadik kiemeltje volt, az első fordulóban a Wimbledonban juniorpárosban bajnoki címet szerző Babos Tímeát győzte le.

Kiesett az utolsó magyar színekben induló versenyző a párosok küzdelmében: Szávay Blanka a svájci Viktorija Golubiccal az oldalán szenvedett vereséget két játszmában.

 WTA-INTERNATIONAL-TORNA, GDF SUEZ GRAND PRIX, BUDAPEST
(220 000 dollár, salak)
NŐI EGYES, 2. FORDULÓ
Medina Garrigues (spanyol, 4.)–Arn (magyar) 7:5, 6:3
Schnyder (svájci)–Klejbanova (orosz, 1.) 6:4, 6:3
Hercog (szlovén, 8.)–Castano (kolumbiai) 4:6, 6:4, 6:4
Ondrasková (cseh)–Vinci (olasz, 6.) 6:4, 6:0
Szávay (magyar, 7.)–Meusburger (osztrák) 7:5, 6:3
Cornet (francia)–Bacsinszky (svájci, 3.) 6:0, 6:4
Sevastova (lett)–Peng Su-aj (kínai, 5.) 6:1, 6:1
Dulgheru (román, 2.)–Csakvetadze (orosz) 7:6, 1:6, 6:2
A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Schnyder (svájci)–Hercog (szlovén, 8.)
Medina Garrigues (spanyol, 4.)–Ondrasková (cseh)
Szávay (magyar, 7.)–Cornet (francia)
Sevastova (lett)–Dulgheru (román, 2.)
NŐI PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Cirstea, Medina Garrigues (román, spanyol, 1.)–Klemenschits, Klepac (osztrák, szlovén) 2:6, 6:3, 10–7
Dulgheru, Klejbanova (román, orosz, 3.)–Golubic, Szávay B. (svájci, magyar) 6:3, 6:2
Kusztova, Curenko (fehérorosz, ukrán)–Koritceva, Olaru (ukrán, román, 4.) 2:6, 7:5, 10–6
Bacsinszky, Garbin (svájci, olasz, 2.)–Csakvetadze, Hercog (orosz, szlovén) 6:3, 5:7, 10–6
Legfrissebb hírek

Újabb orosz tornászok és ritmikus gimnasztikázók kaptak indulási engedélyt a nemzetközi versenyekre

Torna
33 perce

Sorozatban tizedszer a Dallas Cowboys a világ legértékesebb csapata, Szoboszlai klubja a 48.

Minden más foci
49 perce

Félidőnként egy gól a Milan kapujába, döntős a Napoli az Olasz Szuperkupában

Olasz labdarúgás
1 órája

A Getafe kiesett; az Athletic Bilbao hosszabbítás után jutott tovább a Király-kupában

Spanyol labdarúgás
1 órája

Pelikán János szerint az idei volt a legjobb éve

Kerékpár
1 órája

Nagy csatában kikapott, és nem jutott tovább a DVTK a női kosárlabda Euroligában

Kosárlabda
1 órája

A címvédő MÁV Előre is négy közé jutott a férfi röplabda Magyar Kupában

Röplabda
3 órája

Ledolgozta 16 pontos hátrányát, és továbbjutott a Sopron a női kosárlabda Európa-kupában

Kosárlabda
3 órája
Ezek is érdekelhetik