Roland Garros: Nadal a 3. körben sem veszített szettet

2014.05.31. 17:19
Rafael Nadalt továbbra sem tudják megszorítani Párizsban (Fotó: Action Images)
Bejutott a negyedik fordulóba az első helyen kiemelt Rafael Nadal a francia nemzetközi teniszbajnokságon: a spanyol világelső 6:2, 7:5, 6:2-re győzte le szombaton az argentin Leonard Mayert. A nyolcszoros Roland Garros-győztes játékos továbbra sem veszített szettet a párizsi Grand Slam-tornán.

Nadal a következő fordulóban a szerb Dusan Lajoviccsal játszik, aki az amerikai Jack Sock ellen nyert három játszmában, és egyébként a spanyolhoz hasonlóan még ő sem veszített szettet a tornán. Menetel a másik tavalyi döntős spanyol, David Ferrer is, ő két sima és egy szorosabb játszmában jutott túl a 32. helyen kiemelt olasz Andreas Seppin.

Nem tudta befejezni szombati mérkőzését Andy Murray: a wimbledoni győztes skót játékos 7:7-re állt a döntő játszmában a német Phillipp Kohlschreiber ellen, amikor a rossz látási viszonyok miatt a szervezők a folytatás halasztása mellett döntöttek. Murray ugyan szetthátrányból fordított a meccsen, ám befejezni nem tudta az összecsapást, Kohlschreiber pedig hatalmas küzdelemre késztette őt a meccs második felében.

A nőknél tovább hullanak a rangsoroltak, az első három kiemelt (Serena Williams, Li Na és Agnieszka Radwanska) már korábban kiesett, ma pedig követte őket a cseh Petra Kvitová, aki 3 óra 16 perces mérkőzésen kapott ki az orosz Szvetlana Kuznyecovától.

Továbbá a korábbi világelső szerb Ana Ivanovics sem folytathatja a tornát, őt a cseh Lucie Safárová győzte le, a negyedikként rangsorolt román Simona Halep viszont a harmadik mérkőzését is könnyedén megnyerte.

Babos Tímea és az amerikai Eric Butorac sikerrel vette a vegyes párosok nyolcaddöntőjét.

A torna honlapjának beszámolója szerint a magyar játékos párjával az első játszmát 6:1-re, mindössze húsz perc alatt elvesztette a Sania Mirza, Horia Tecau indiai, román párossal szemben, ezt követően azonban feljavult a játéka, és 35 perc alatt egyenlített. Az összecsapás így döntő rövidítésben dőlt el a magyar, amerikai duó kettős javára. Babosék a negyeddöntőben az Alizé Cornet, Jonathan Eysseric francia párossal találkoznak.

Babos egyéniben a selejtezőben búcsúzott, míg női párosban a nyitó körben kikapott a Roland Garroson.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (25 018 000 euró, salak)

Monfils (francia, 23.)–Fognini (olasz, 14.) 5:7, 6:2, 6:4, 0:6, 6:2
Gasquet (francia, 12.)–Verdasco (spanyol, 24.) 3:6, 2:6, 2:2-nél sötétedés miatt félbeszakadt
Murray (brit, 7.)–Kohlschreiber (német, 28.) 3:6 6:3 6:3 4:6 7:7-nél sötétedés miatt félbeszakadt

VEGYES PÁROS, NYOLCADDÖNTŐ
Babos Tímea, Eric Butorac (magyar, amerikai)–Sania Mirza, Horia Tecau (indiai, román) 1:6, 6:4, 10–7 – döntő rövidítés