Roland Garros: Babosék kiestek; Ferrer és a pánikgomb

2015.05.30. 18:20
Rafael Nadal hengerelve nyert a harmadik fordulóban (Fotó: AFP)
A második fordulóban búcsúzott a 2015-ös Roland Garroson a harmadik helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic magyar, francia kettős, miután két szettben kikapott a Daniela Hantuchová, Samantha Stosur szlovák, ausztrál kettőstől.

NŐI PÁROS

Az első szett nem a fogadóké volt, Hantuchováék 6:5-ös előnyéig még csak bréklabdáig sem jutottak el, akkor viszont Stosuréknak ez összejött, és meg is nyerték a játszmát (5:7).

A második felvonásban 1:1-nél Babosék is elvették aztán az ellenfél adogatását, de 2:1-es vezetésük után egyből elbukták sajátjukat, és pillanatokkal később már 5:2-re az ellenfél vezetett. Itt meccslabdát hárítva szépítettek Mladenovicék, de az adogatóként a harmadik, összességében a negyedik lehetőségükkel már éltek Hantuchováék (3:6).

FÉRFI EGYES

SZAVAZÁS

Ki nyeri a Roland Garros férfi egyesét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A férfiaknál a 2013-as döntős David Ferrer közel 200 perces meccsen lépett át Simone Bolellin. Az olasz játékos három szett után 2:1-re vezetett, innentől kezdve azonban már nem volt kegyelem, Ferrer sorozatban 11 játékot nyert meg, és megfordította az összecsapást.

Andy Murray három szettben legyőzte Nick Kyrgiost a Roland Garros 3. fordulójában. Szintén bejutott a nyolcaddöntőbe a román Andreea Mitu, aki a századik helyen áll a női teniszezők világranglistáján.

A férfi világelső Novak Djokovics harmadik mérkőzését is magabiztosan nyerte meg, az ausztrál Thanasi Kokkinakis még bréklabdáig sem jutott el fogadóként ellene. Érdekesség, hogy a nyolcszoros Grand Slam-tornagyőztes szerb játékos legutóbbi öt szettje egyaránt 6:4-re végződött.

A korábbi ranglistavezető, kilencszeres Garros-győztes Rafael Nadal esélyt sem adott Andrej Kuznyecovnak, az orosz játékos csupán hat játékot tudott megnyerni, adogatóként pedig az első szettben egyet sem.

A spanyol játékos ellenfele a következő körben a horvát Borna Coricot három szettben legyőző Jack Sock lesz, egy újabb sikerrel pedig minden bizonnyal Djokoviccsal csap össze.

NŐI EGYES

Kristina Mladenovic számára ma egyesben is véget ért a küzdelem, miután a 3. fordulóban Alison Van Uytvanck két szettben legyőzte.

Nem indult jól a meccs a női ranglistavezető Serena Williams számára, hiszen rögvest elveszítette adogatását, és bár ezt még visszavette, az újabb brék után Viktorija Azarenkáé lett az első szett.

Sőt, a fehérorosz játékos a második felvonásban 1:1-nél ismét brékelt, és már 4:2-re is vezetett, innen azonban sorozatban négy játékot nyert meg Williams. A döntő játszmában pedig hiába lépett el 2:0-ra ismét Azarenka, ezt követően már csak az amerikai nyert gémet, így a 19. egymás elleni mérkőzésükből a 16.-at nyerte meg.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (26 928 600 euró, salak)

NŐI PÁROS, 2. FORDULÓ
Hantuchová, Stosur (szlovák, ausztrál)–Babos, Mladenovic (magyar, francia, 3.) 7:5, 6:3