Roland Garros: Babosék nyertek, a tavalyi női döntős kiesett

2015.05.27. 14:22
Simona Halep nem ismétli meg tavalyi menetelését a Roland Garroson (Fotó: Reuters)
A Babos Tímea, Kristina Mladenovic duó 6:4, 7:6-ra nyert Marina Erakovic és Heather Watson ellen a Roland Garroson a női párosok 1. fordulójában. Roger Federer három szettben győzött második fordulós mérkőzésén, a nőknél harmadik kiemeltként induló, tavaly döntőt játszó Simona Halep viszont kiesett.

Babos Tímea és Kristina Mladenovic ellentétes előjelekkel várhatta párosbeli bemutatkozásukat az idei Roland Garroson. Egyesben Timi simán kikapott Angelique Kerbertől, Mladenovic viszont búcsúztatta a tavalyi elődöntős Eugenie Bochard-t. Az Erakovic, Watson duó ellen döcögött kicsit a szekér, de 6:4-re megnyerték az első szettet. A másodikban 4:2-re vezettek, de aztán kétszer is a szettben maradásért kellett adogatniuk. Sikerrel tették, a tie-breakben pedig csak két pontot veszítettek.

A második fordulóban két rutinos játékos, Daniela Hantuchová és Samantha Stosur vár Babosékra.

10. Makszim Mirnyij 671-352

Roger Federer a második és a harmadik szettben is brékhátrányba került Marcel Granollers ellen, ám mindkét esetben fordítani tudott, így a második meccsét is három játszmában tudta le. Federer következő ellenfele a bosnyák Damir Dzumhur lesz, aki Markosz Bagdatiszt verte meg.

A 32. helyen kiemelt Fernando Verdasco óriási csatában maradt alul Benjamin Beckerrel szemben, a döntő játszmát 10:8-ra nyerte meg a német.

A 2014-es elődöntős lett Ernests Gulbis négy szettben kikapott a hazai közönség előtt versenyző Nicolas Mahut-től. A cseh Tomás Berdych és a japán Nisikori Kei összességében magabiztos győzelmet aratott.

Leander Paes a 700. győzelmét aratta pályafutása során párosban, Daniel Nestor oldalán 6:2, 5:7, 7:5-re diadalmaskodott James Duckworth és Chris Guccione ellen. A férfi teniszezők között a rangsor elején éppen Nestor áll, 972 páros mérkőzés megnyerésével.

Marija Sarapova és Samantha Stosur is könnyedén győzött, újra összecsapnak tehát a párizsi salakon. A tavalyi meccsükön Sarapova 6:3, 4:3-as hátrányban volt, ám ezután kilenc játékot zsebelt be sorozatban, majd meg sem állt a második Garros-trófeájáig.

Sarapova a döntőben Simona Halepet győzte le, ám az idén ez biztos nem lesz így, mivel a 3. kiemelt román két szettben kikapott a horvát Mirjana Lucictól.

A hetedik kiemelt szerb Ana Ivanovics szetthátrányból fordított a japán Doi Miszakit, míg Babos Tímea legyőzője, a német Angelique Kerber két játszmában nyert a horvát Ajla Tomljanovic ellen. A salakon otthonosan mozgó spanyol Carla Suárez-Navarrónak egy nyert szett is elég volt a győzelemhez.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (26 928 600 euró, salak)
NŐI PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos, Mladenovic (magyar, francia, 3.)–Erakovic, Watson (új-zélandi, brit) 6:4, 7:6

Tsonga (francia, 14.)–Szela (izraeli) 6:4, 6:1, 6:1
Andújar (spanyol)–Kohlschreiber (német, 22.) 6:1, 7:6, 3:6, 3:6, 2:4-nél félbeszakadt
Paire (francia)–Fognini (olasz, 28.) 6:1, 6:3, 7:5
Berdych (cseh, 4.)–Stepánek (cseh) 6:3, 6:7, 6:3, 6:3
Mahut (francia)–Gulbis (lett, 24.) 6:3, 3:6, 7:5, 6:3
Monfils (francia, 13.)–Schwartzman (argentin) 4:6, 6:4, 4:6, 6:2, 6:3
Cuevas (uruguayi, 21.)–Thiem (osztrák) 7:6, 7:5, 6:7, 7:5