Nadal a nyolc között, Söderling következik

2011.05.30. 16:18
Nadal Söderling ellen folytatja a Roland Garroson (Fotó: Action Images)
A horvát Ivan Ljubicic sem tudta különösebben megszorítani az első forduló óta magabiztosan menetelő Rafael Nadalt a Francia nemzetközi teniszbajnokság hétfői játéknapján. A spanyol világelső 7:5, 6:3, 6:3-as sikerrel jutott be a negyeddöntőbe, ahol a svéd Robin Söderling lesz az ellenfele.

Ivan Ljubicic az előző körben a salakspecialistának tekinthető Fernando Verdascót búcsúztatta Párizsban, ám a „salakkirállyal” szemben csak egy óráig volt esélye.

Az első játszmában a horvát 5:5-ig bírta tartani a lépést a spanyollal, aki végül 58 perc alatt hozta a szettet, s úgy tűnt, Ljubicic addig hitt magában, mert bár a folytatásban sem játszott végletekig alárendelt szerepet, a 6:3, 6:3-as két befejező szett sokat elárul a játék képéről. Ljubicic a statisztika szerint éppen kétszer annyi ki nem kényszerített hibát követett el (24, ill. 48), de aligha tévedünk, ha azt állítjuk Nadal előkészítései, illetve idegölő, „mindent visszaütök” stílusa alapján sokszor nagyon is kényszerpályán mozgott a kopasz teniszező.

A következő körben a Gilles Simont búcsúztató svéd Robin Söderling lesz Nadal ellenfele. Söderling a 2009-es torna nyolcaddöntőjében négy játszmában megverte Nadalt, akinek azóta is az az egyetlen veresége a francia nemzetközi versenyen. A spanyol világelső tavaly a fináléban vágott vissza a svédnek, három szettben verte meg akkor ellenfelét.

A nőknél az Australian Open-döntős Li Na eddig a Roland Garroson is menetel, ezúttal a cseh Petra Kvitovát verte meg három játszmában, ellenfele a nyolc között Viktorija Azarenka lesz.

Marija Sarapova két szoros játszmában legyőzte Agnieszka Radwanskát, és szintén bejutott a legjobb nyolc közé. A második játszmában az orosz versenyző kétszer is jelentős hátrányban volt (1:4, 3:5), ám az utolsó négy játékot megnyerve kiharcolta a továbbjutást. Az orosz teniszező sokkal több nyerő ütést (47–13) mutatott be, ezzel ellensúlyozta sok ki nem kényszerített hibáját (44–12).

Sarapovának akár honfitárs is juthatott volna ellenfélül a következő körben, csakhogy a német Andrea Petkovic megakadályozta ezt – nagy csatában legyőzte a legjobb 16-ig szettveszteség nélkül eljutó Kirilenkót.

Este Andy Murray két játszma elveszítése után kettőt megnyert Viktor Troicki ellen a férfi egyes nyolcaddöntőjében, a döntő szett sötétedés miatt keddre maradt.

Monfils (francia, 9.)–Ferrer (spanyol, 7.) 6:4, 2:6, 7:5, 1:6, 8:6
Murray (brit, 4.)–Troicki (szerb, 15.) 4:6, 4:6, 6:3, 6:2 – sötétedés miatt félbeszakadt