Fucsovics nem bírt az első kiemelt Nisikorival

2019.02.15. 21:27
Nem sikerült a bravúr, Fucsovics Márton két szettben vereséget szenvedett az első helyen kiemelt japán Nisikori Kei ellen az 1.96 millió euró összdíjazású rotterdami kemény pályás férfi tenisztorna negyeddöntőjében.

ATP 500-AS TORNA, ROTTERDAM (2 098 480 dollár, kemény pálya)
NEGYEDDÖNTŐ

Nisikori (japán, 1.)–Fucsovics Márton 6:3, 6:2ATP 500-AS TORNA, ROTTERDAM (2 098 480 dollár, kemény pálya)
NEGYEDDÖNTŐ

Nisikori (japán, 1.)–Fucsovics Márton 6:3, 6:2

A két játékos korábban még sohasem találkozott egymással, de ahogy Fucsovics fogalmazott, azért jól ismerte ellenfelét.

A kezdeti ismerkedés után Nisikori elvette ellenfele adogatását, ám 3:1-ről Fucsovics egyenlített. A szett utolsó három játéka aztán a japáné lett: 4:3 után 40:0-ről brékelt ismét, majd amikor a játszmáért adogathatott, kicsit adott a látványnak is.

A 45 perc alatt 6:3-ra megnyert szett után Fucsovics lendületesebb teniszre váltott, két bréklabdát hárítva hozta a saját, majd nagy harcban elvette ellenfele adogatását.

Ezzel a helyzeti előnnyel azonban nem tudott élni, Nisikori első adogatásai pontosabbá váltak, már a hosszabb labdamenetekben is hibázásra kényszerítette ellenfelét, és sorozatban hat játékot nyerve végül 1 óra 19 perc alatt 6:3, 6:2-re győzött.