Fed-kupa: Gálfi és a páros is nyert, megvertük a görögöket

2019.02.06. 23:09
A magyar női teniszválogatott 2–1-re legyőzte Görögországot a Fed-kupa euro-afrikai zóna I-es csoportjában az egyesült királyságbeli Bathban.

A 20 éves Gálfi Dalma – aki jelenleg 311. a WTA rangsorában – az első játszmát kevesebb mint fél óra alatt nyerte meg 6:0-ra Valentini Grammatikopulu (171.), de nem volt annyira sima a szett, mint amennyire az eredmény mutatja: a görög hölgy mindhárom fogadójátékánál eljutott egyenlőig (40–40), sőt 2:0-nál 40–15-ig is, de Gálfi mindkét bréklabdát hárította.Gálfi Dalma – aki jelenleg 311. a WTA rangsorában – az első játszmát kevesebb mint fél óra alatt nyerte meg 6:0-ra Valentini Grammatikopulu (171.), de nem volt annyira sima a szett, mint amennyire az eredmény mutatja: a görög hölgy mindhárom fogadójátékánál eljutott egyenlőig (40–40), sőt 2:0-nál 40–15-ig is, de Gálfi mindkét bréklabdát hárította.

A második szettet a magyar lány brékhátrányból, 1:3-ról fordította meg (6:3).

A találkozó 77 percig tartott.

A második meccsen Bondár Anna két játszmában kikapott a nála jóval esélyesebb, világranglista-38. Maria Szakkaritól (3:6, 2:6).

A magyar versenyző brékkel kezdte a meccset, ám utána sorozatban négy játékot elveszített, ami az első szettben megpecsételte a sorsát. A második felvonásban Szakkari 4:0-ra elhúzott, 5:2-nél pedig – bréklabdát hárítva – kiszerválta a meccset, amely 71 perc alatt véget ért.

A győzelemről az esti páros mérkőzés döntött, amelyet a Gálfi Dalma, Jani Réka Luca kettős két játszmában megnyert.

A magyar válogatott csütörtökön a szlovén, pénteken a brit csapattal játszik. A kvartettből a csoportgyőztes jut tovább, ő játszhat azért, hogy pályára léphessen a világcsoport II rájátszásában.