Berdych elődöntős, Djokovics csomagolhat

2011.11.25. 23:50
Tomás Berdych szetthátrányból fordítva legyőzte David Ferrert a férfiteniszezők londoni világbajnokságán, ezzel bejutott az elődöntőbe. Ez az eredmény egyben azt is jelenti, hogy a világelső Novak Djokovics nem jutott tovább a csoportból.

Berdychnek elődöntőt ért a feltámadása (Fotó: Action Images)

Miután Djokovics délután kikapott Janko Tipszarevicstől, a világelső csak abban az esetben juthatott volna tovább, ha Ferrer megveri Berdychet. A szerb kiválóság szénája sokáig jól is állt, ám végül neki kedvezőtlen eredmény született.

SZAVAZÁS

Ön szerint ki nyeri meg az ATP-vb-t?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Ferrer már korábban továbbjutott, ám így sem volt tét nélküli számára az összecsapás, hiszen csoportgyőztesként elkerülte volna Roger Federert az elődöntőben. Ennek megfelelően ugyanazt a koncentrált játékot mutatta be majdnem két játszmán keresztül, amellyel legyőzte Andy Murrayt és Djokovicsot is.

Már a győzelem kapujában volt, 6:3, 4:3-as vezetésénél azonban 40:15-ről elbukta adogatását, majd 5:5 után sorozatban hét játékot vesztett el.

Berdych végül 6:1-re nyerte meg a döntő szettet, így csoportelsőként jutott az elődöntőbe, ahol Jo-Wilfried Tsonga vár rá, míg Ferrer készülhet Federer ellen.

4. Fish332:6
Ez rangsorolt: 1. Több győzelem, 2. Több mérkőzés, 3. Kettes holtversenyben az egymás elleni eredmény