Aus. Open: Cicipasz és Rubljov továbbjutott, a 2018-as győztes kiesett

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
2024.01.17. 11:05
Sztefanosz Cicipasz is a legjobb 32 között van (Fotó: Getty Images)
Magyar idő szerint szerda hajnalban elrajtolt a Melbourne-ben zajló Australian Open egyes versenyének 2. fordulója. A férfiak között Jannik Sinner, Andrej Rubljov és Sztefanosz Cicipasz továbbjutott, míg a női mezőnyben Onsz Dzsabur, valamint a 2018-as győztes Caroline Wozniacki búcsúzott, miközben a tavalyi győztes Arina Szabalenka magabiztosan győzött.

A világranglista negyedik helyezettje, az olasz Jannik Sinner a selejtezőből érkező holland Jesper de Jonggal (ATP-161.) találkozott, s három szett alatt mindössze hat játékot veszített, 1:45 óra alatt diadalmaskodott. A következő körben nehezebb dolga lesz, az argentin Sebastián Báezzel (29.) méri össze a tudását.

A tavaly elődöntős görög Sztefanosz Cicipasz (7.) megszenvedett az ausztrál Jordan Thompsonnal (47.), végül szetthátrányból felállva 3:39 óra alatt nyert. Az ötödik kiemelt orosz Andrej Ruljov is örülhetett, 6:4, 6:4, 6:4-re győzött Christopher Eubanks ellen.

A 2023-ban elődöntős orosz Karen Hacsanov (15.) az amerikai Aleksandar Kovacevicet (101.) utasította maga mögé négy szettben, a legutóbbi US Open elődöntőse, a szintén amerikai Ben Shelton (16.) viszont továbbment, a hazai pályán teniszező Christopher O'Connell ellen nyert négy szettben.

S, ha már az amerikaiak: a 17. helyen kiemelt Francis Toafoe-t meglepetésre búcsúztatta a cseh Tomás Machác (65.), ráadásul viszonylag sima meccsen, három szettben.

Az ausztrál Alex de Minaur (10.) rendkívül magabiztos teljesítményt nyújtott, a Fucsovics Mártont Brisbane-ben legyőző olasz Matteo Arnaldi (41.) mindössze hat játékot vitt el a mérkőzésen.

A háromszoros Grand Slam-döntős Onsz Dzsabur meglepő vereségéről ugyan már beszámoltunk, arról még nem adtunk hírt, hogy a 2018-ban bajnok dán Caroline Wozniacki (WTA 252.) is búcsúzott, ő az orosz Marija Tyimofejevától (170.) kapott ki döntő szettben.

A tavalyi győztes fehérorosz Arina Szabalenka (2.) kicsivel több mint egy óra alatt elintézte a 16 éves cseh Brenda Fruhvirtovát, míg a 2023-as Roland Garroson elődöntőig jutó Beatriz Haddad Maia is simán nyert, ugyancsak 16 esztendős riválissal találkozott, ő az orosz Alina Kornyejevát utasította maga mögé.

Búcsúzott a világranglista 8. helyezettje, a görög Maria Szakkari, aki 6:4, 6:4-re kikapott Elina Avaneszjantól (74.).

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (kemény pálya, 86 500 000 ausztrál dollár)