Aus. Open: Serena követte Venust, Williams–Williams a döntőben

2017.01.26. 08:06
Nővéréhez hasonlóan Serena Williams is bejutott az Australian Open női egyesének döntőjébe, viszont testvérével ellentétben nagyon simán, mindössze 52 perc alatt nyert az elődöntőben Mirjana Lucic-Baroni ellen.

Serena Williams az első szettben kétszer, a másodikban háromszor vette el ellenfele adogatását. A favorit a lezárásokkal sem sokat vacakolt: az első szett-, majd az első mérkőzéslabdáját is értékesítette. Utóbbi bréklabda is volt egyben. Serena Williams a nyolcadik döntőjére készülhet az Australian Openen, hatot megnyert (2003, 2005, 2007, 2009, 2010, 2015), egyet elbukott (2016). Serena Williams az első szettben kétszer, a másodikban háromszor vette el ellenfele adogatását. A favorit a lezárásokkal sem sokat vacakolt: az első szett-, majd az első mérkőzéslabdáját is értékesítette. Utóbbi bréklabda is volt egyben. Serena Williams a nyolcadik döntőjére készülhet az Australian Openen, hatot megnyert (2003, 2005, 2007, 2009, 2010, 2015), egyet elbukott (2016).

A Williams nővérek eddig nyolc GS-döntőt játszottak egymással, Serena hatot, Venus kettőt nyert meg. Egy alkalommal, még 2003-ban az Australian Openen is találkoztak, akkor 6:7, 6:3, 6:4-re Serena győzött. Utóbbi a 29. GS-döntőjére készülhet, mérlege 22–6.

Venus Williams a második legidősebb női GS-döntős lett
PIROS ZSOMBOR ELŐDÖNTŐS A JUNIOROKNÁL

Piros Zsombor bejutott az elődöntőbe a juniorok versenyében az Australian Openen.

A 15. helyen kiemelt magyar játékos csütörtökön 6:1, 6:2-re verte meg a francia Matteo Martineau-t.

A 17 éves Piros a négy között egy másik franciával, az ötödikként rangsorolt Corentin Moutet-val találkozik.

Forrás: MTI

A 13. helyen kiemelt amerikai Venus Williams szetthátrányról fordított honfitársa, Coco Vandeweghe ellen. A 62 perces első játszma Venus elbukott adogatójátékával indult, de mielőtt még nagyobb lett volna a baj, rögtön visszabrékelte ellenfelét. Ezt követően kiegyenlített csata következett, amelyben mindenki hozta az adogatását. A döntés így a rövidítésre maradt, amely öt (!) elvett szervával indult, és 7–3-as Vandeweghe-sikerrel zárult. Utóbbi a második játszmalabdáját értékesítette. Vandeweghe a folytatásban is nehezen adta meg magát, viszont többször már nem tudta elvenni ellenfele adogatását. Nem úgy Venus Williams, aki a második játszma közepén kétszer, míg a záró szett elején és végén is brékelt. A mérkőzés 149 percig tartott.

Venus Williams 15. GS-döntőjére készülhet, Ausztráliában a másodikra. Az elsőt 2003-ban testvére ellen három szettben elbukta. Legutóbb 2009-ben volt GS-döntős. A tizennégy GS-fináléból amúgy nyolcat (!) játszott Serena ellen. Pályafutásuk során már 27 alkalommal néztek farkasszemet: Serena 16, Venus 11 mérkőzést nyert meg.

Martina Navratilovát követően a hétszeres GS-győztes (Wimbledon 5; US Open 2) Venus Williams a második legidősebb GS-döntős lesz a női mezőnyben. Előbbi kiválóság 37 évesen játszott az 1994-es wimbledoni fináléban, Venus Williams 36 éves és 225 napos.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (50 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)