Aus. Open: Murray apósa rosszul lett, tanítványa kiesett

2016.01.23. 12:25
Andy Murray apósa, Ana Ivanovics edzője rosszul lett a Rod Laver Aréna lelátóján (Fotó: Reuters)
A 2014-es győztes Stan Wawrinka három szettben legyőzte a cseh Lukás Rosolt az Australian Open férfi egyesének harmadik fordulójában, ezzel profi pályafutása 400. győzelmét aratta – egy nappal azután, hogy honfitársa, Roger Federer a 300. sikerét könyvelte el Grand Slam-tornán.

A negyedik kiemelt svájci a 12. teniszező, aki a jelenleg is aktív játékosok közül elmondhatja magáról, hogy 400 meccset nyert meg. Nem sokkal marad el tőle Gaël Monfils, a francia játékos honfitársa, Stéphane Robert ellen a 350. győzelmét aratta. Wawrinka sorozatban 11. alkalommal győzött le cseh játékost, a legjobb 16 között pedig a kanadai Milos Raoniccsal találkozik.

A spanyol David Ferrer könnyedén, míg az amerikai John Isner szetthátrányból felállva jutott be a nyolcaddöntőbe. A nem kiemelt játékosok csatájában az orosz Andrej Kuznyecov négy játszmában megverte az izraeli Dudi Szelát.

HEWITTÉK TOVÁBBJUTOTTAK

A férfi párosverseny második fordulójában a Lleyton Hewitt, Sam Groth ausztrál kettős 2:6, 6:4, 6:4-re legyőzte a Henri Kontinen, John Peers duót, ezzel bejutott a legjobb tizenhat közé. Hewitték a következő körben a Vasek Pospisil, Jack Sock párossal játszanak, amely 2014-ben megnyerte a wimbledoni bajnokságot.

„Senki más nincs, akinek az oldalán szívesebben lépnék pályára. Nagyon szerencsés vagyok. Felelősnek érzem magam azért, hogy meghosszabbítsam a karrierjét” – mondta a meccs után Groth Hewittról, aki az Australian Open után befejezi a pályafutását, és mivel egyesben kiesett, már csak párosban van versenyben.

A négyszeres döntős Andy Murray tavaly három szettben verte meg a harmadik fordulóban a portugál Joao Sousát, ezúttal azonban négy játszmában diadalmaskodott. Igaz, a második kiemelt brit teniszező gondolatai nem csak a mérkőzés körül fogtak, mivel rosszul lett az apósa, Nigel Sears.

Murray a Margaret Court Arénában játszott, míg az Ana Ivanovics edzőjeként dolgozó Sears a Rod Laver Arénában tartózkodott, ahol a szerb hölgy Madison Keys elleni meccsét tekintette meg. Az 58 esztendős szakember akkor lett rosszul, amikor Ivanovics 6:4, 1:0-ra vezetett, az eset miatt egy órára félbeszakították a találkozót.

A folytatás után Ivanovics rendezte gondolatait, kétszer is brékelőnybe került a második szettben, de nem tudta befejezni a mérkőzést. Az amerikai versenyző ebben a játszmában 2:4-ről, míg a harmadik szettben 0:3-ról fordított.

Murray eközben a második játszmát elveszítette Sousával szemben, utána azonban magára talált, és összességében simán nyert.

Searst kórházba szállították, a hírek szerint eszméleténél van, állapota stabil. Felesége és lánya ezúttal nem utazott el Melbourne-be, hiszen Murray párja várandós, februárban ad életet első gyermeküknek.

Érdekesség, hogy Ivanovicsnak a második fordulóban is félbeszakadt a meccse – akkor 26 percig állt a játék –, mert az egyik néző elesett a lelátón.

MONFILS ÉS ROBERT A JÁTÉKNAP EGYIK LEGLÁTVÁNYOSABB LABDAMENETÉT JÁTSZOTTA

A nőknél kiesett a tavalyi wimbledoni döntős Garbine Muguruza, aki két szettben kikapott a világranglista 48. helyén álló Barbora Strycovától. A cseh hölgy először verte meg a harmadik kiemelt spanyolt, míg a Grand Slam-tornákon 12 vereség mellett a második győzelmét aratta top 10-es játékos ellen.

A magyar származású Konta Johanna két játszmában megverte a cseh Denisa Allertovát, ezzel 1987 óta az első brit női játékos lett, aki Melbourne-ben bejutott a legjobb tizenhat közé.

A kétszeres bajnok Viktorija Azarenka továbbra is bombaformában játszik, 57 perc alatt elintézte a 18 esztendős japán Oszaka Naomit. Az Australian Open 2012-es és 2013-as győztese az eddigi három mérkőzésén összesen öt játékot (!) veszített el – jobban kezdte a tornát, mint a korábbi két sikere alkalmával.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (44 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)
FÉRFI EGYES, 3. FORDULÓ (ÁGRAJZ SZERINT)
Kuznyecov (orosz)–Szela (izraeli) 7:5, 3:6, 6:1, 7:6
Monfils (francia, 23.)–Robert (francia) 7:5, 6:3, 6:2
Raonic (kanadai, 13.)–Troicki (szerb, 21.) 6:2, 6:3, 6:4
Wawrinka (svájci, 4.)–Rosol (cseh) 6:2, 6:3, 7:6
Ferrer (spanyol, 8.)–Johnson (amerikai, 31.) 6:1, 6:4, 6:4
Isner (amerikai, 10.)–López (spanyol, 18.) 6:7, 7:6, 6:2, 6:4
Tomic (ausztrál, 16.)–Millman (ausztrál) 6:4, 7:6, 6:2
Murray (brit, 2.)–Sousa (portugál, 32.) 6:2, 3:6, 6:2, 6:2