Aus. Open: Djokovics kiesett, üzbég csoda Melbourne-ben!

2017.01.19. 09:18
Novak Djokovics számára már a második fordulóban véget ért az Australian Open (Fotók: AFP)
Bombameglepetés Melbourne-ben! A hatszoros győztes, címvédő Novak Djokovics öt játszmában (7:6, 5:7, 2:6, 7:6, 6:4) kikapott a világranglista 117. helyén álló üzbég Denis Istomintól az Australian Open férfi egyesének második fordulójában. A 2009-es bajnok Rafael Nadal magabiztos győzelemmel lépett a legjobb 32 közé. A nőknél továbbjutott a korábbi világelső Serena Williams, búcsúzott a kétszeres elődöntős lengyel Agnieszka Radwanska.

A korábbi világelső számára az első szett nem alakult jól, hiszen csaknem másfél órás küzdelemben, rövidítésben 10–8-ra elveszítette, miközben elpuskázott két játszmalabdát. A szerb klasszis utána javított, a második játszmát két szettlabdát hárítva 7:5-re megnyerte, majd a harmadik szettben háromszor is brékelte Istomint, és 6:2-vel előnybe került.

BABOS 83 PERC ALATT LELT VIGASZRA PÁROSBAN

Babos Tímea – oldalán az orosz Anasztaszija Pavljucsenkovával – győzelemmel mutatkozott be az Ausztrál nemzetközi teniszbajnokság női párosainak küzdelmében. Amint arról korábban beszámoltunk: Babos egyesben rögtön az első fordulóban kikapott.

Babos és Pavljucsenkova a Sorana Cirstea, Carina Witthöft román, német egységgel találkozott – miután Serena és Venus Williams visszalépett–, és nyert 83 perc alatt 6:4, 6:2-re. Az első szettben 2:1, a másodikban 2:0 volt a brék Babosék javára, akik a negyedik mérkőzéslabdájukkal tudták lezárni a meccset.

Babosék következő ellenfele a második körben Tatjana Maria, Pauline Parmentier (német, francia) kettős lesz, amely úgy nyert az első fordulóban 6:3, 6:1-re, hogy egy órát sem töltött a pályán.

A negyedik játszmában a világranglista 117. helyén álló üzbég 5:4-nél ismét szettlabdához jutott, de nem élt a lehetőséggel, a tie-breaket viszont 7–5-re megnyerte. A döntő szettben Djokovics 2:2-nél elveszítette az adogatójátékát, innentől kezdve pedig fogadóként összesen már csak három labdamenetet nyert, bréklabdáig sem jutott el.

Istomin aztán 5:4-nél kiszerválta a meccset, így 4 óra 48 perc után kiejtette a 12-szeres Grand Slam-győztest, az Australian Open hatszoros bajnokát, elkönyvelve ezzel pályafutása eddigi legnagyobb sikerét és a Djokovics elleni első győzelmét.

A 29 esztendős szerb játékos a 2008-as wimbledoni verseny óta először szenvedett vereséget a második fordulóban GS-tornán, míg az elmúlt hét évben másodszor kapott ki top 100-on kívüli játékostól – tavaly az argentin Juan Martín del Potro verte meg a riói olimpia első körében.

A szabadkártyával induló 30 éves Istomin a 30. kiemelt spanyol Pablo Carreno-Busta ellen folytatja szereplését, akinek a legyőzése esetén először jutna be az Australian Openen a legjobb 16 közé.

Denis Istomin a nap hőse Melbourne-ben

A MECCSLABDA

A férfi mezőnyben más meglepetés a csütörtöki játéknapon egyelőre nem történt, az esélyesek minden párosításból továbbjutottak. A két francia, Richard Gasquet és Gilles Simon, a spanyol Roberto Bautista, a kanadai Milos Raonic, valamint a német Alexander Zverev három, míg a bolgár Grigor Dimitrov, a spanyol David Ferrer, a francia Gaël Monfils és az osztrák Dominic Thiem négy játszmában győzött.

A 2009-es bajnok Rafael Nadal három szettben elintézte a 2006-os döntős ciprusi Markosz Bagdatiszt, akinek az erejéből 2 óra 12 perc alatt csak hét játék megnyerésére futotta. A legnagyobb küzdelmet és a legszebb labdameneteket az első játszma hozta, annak ellenére, hogy az eredmény alapján egyáltalán ez a szett sem volt szoros, hiszen Nadal már 5:1-re is vezetett.

A második játszmában a spanyol 4:0-val kezdett – majd 6:1-gyel befejezte a szettet –, míg a harmadikban 3:2-nél brékelte a ciprusit, aki az utolsó játékban két meccslabdát még hárított, de a harmadikat már nem tudta.

Nadalra a következő fordulóban jóval nehezebb feladat várhat, hiszen a 24. kiemelt német Alexander Zverevvel csap össze, aki az idén egyszer már legyőzte Roger Federert.

Serena Williams mérlege továbbra is hibátlan Lucie Safárovával szemben

A nők hatszoros bajnoka (2003, 2005, 2007, 2009, 2010, 2015), a korábbi világelső Serena Williams a 2015-ös Roland Garros-döntő óta először találkozott Lucie Safárorával, aki a 6:4-re elveszített első játszma után a másodikban 3:3-nál kettős hibával került brékhátrányba. A 22-szeres Grand Slam-győztes amerikai a harmadik meccslabdáját kihasználva 1 óra 25 perc után megnyerte a mérkőzést, ezzel 10–0-ra módosította mérlegét a cseh teniszezővel szemben, és készülhet a Babos Tímeát is kiejtő Nicole Gibbs elleni találkozóra.

A világranglista harmadik helyén álló, kétszeres Australian Open-elődöntős lengyel Agnieszka Radwanska viszonylag simán kikapott a 34 esztendős horvát Mirjana Lucic-Baronitól, aki Melbourne-ben korábban egyszer sem jutott el a harmadik fordulóig, sőt 1998 óta a másodikig sem.

A 2014-es finalista Dominika Cibulková, a tavalyi elődöntős Konta Johanna, a korábbi világelső Caroline Wozniacki, valamint a US Open-döntős Karolína Plísková is könnyed győzelmet aratott.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (50 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)
FÉRFI EGYES, 2. FORDULÓ (ágrajz szerint)
Monfils (francia, 6.)–Dolgopolov (ukrán) 6:3, 6:4, 1:6, 6:0
Kohlschreiber (német, 32.)–Young (amerikai) 7:5, 6:3, 6:0
A. Zverev (német, 24.)–Tiafoe (amerikai) 6:2, 6:3, 6:4
Nadal (spanyol, 9.)–Bagdatisz (ciprusi) 6:3, 6:1, 6:3
Bautista (spanyol, 13.)–Nisioka (japán) 6:2, 6:3, 6:3
Ferrer (spanyol, 21.)–Escobedo (amerikai) 2:6, 6:4, 6:4, 6:2
Simon (francia, 25.)–R. Dutra Silva (brazil) 6:4, 6:1, 6:1
Raonic (kanadai, 3.)–Müller (luxemburgi) 6:3, 6:4, 7:6