Aus. Open: Cicipasznak egy brék is elég volt, Federer kiesett

2019.01.20. 13:05
Cicipasz négy játszmában legyőzte a címvédő Federert (Fotó: AFP)
Folytatódott a meglepetéssorozat az év első tenisz Grand Slam-tornáján: Frances Tiafoe és Danielle Collins továbbjutását követően a 14. helyen kiemelt görög Sztefanosz Cicipasz négy szettben legyőzte a címvédő Roger Federert.

Federer: Egy jobban teljesítő teniszezőtől kaptam ki

A melbourne-i játéknap esti csúcsmérkőzését Roger Federer és Sztefanosz Cicipasz játszotta a Rod Laver Arenában. A két teniszező korábban egy alkalommal találkozott egymással: az év elején a Hopman-kupán Federer két 7:6-os játszmában győzött.

Hogy nem a véletlen műve volt az a szoros csata, azt a mostani meccs is bizonyította, hiszen az első szettben mindössze Federer jutott bréklabdához, de mindkét lehetőséget elhibázta. A rövidítésben 11–11-ig tartották egymást, ekkor Federer két pontot is csinált – igaz, a győztes labdánál egy néző bekiabálása megzavarta a görögöt, aki rosszallóan nézett hosszasan a lelátóra.

A második játszmában szintén fej fej mellett haladtak 5:4-ig, amikor Federnek négy szettlabdája is volt, de Cicipasz mindet hárította – a svájci az egész játszmát tekintve nyolc bréklabdát rontott el. Jöhetett az újabb rövidítés, amelynek elején Cicipasz 3–0-ra elment; Federer ugyan egyenlített, de a görög sorozatban négy labdamenetet nyerve kiegyenlítette szetthátrányát.

A harmadik felvonásban aztán megtört a jég, 6:5 után Cicipasz 15-re elnyerte ellenfele adogatását, és már nála volt az előny.

A negyedik játszmában ugyanúgy folytatódott az idegőrlő csata, ezúttal a saját adogatásokat még simábban hozták mindketten, bréklehetőség nélkül jutottak el a rövidítésig. Ott Cicipasz idegei bírták jobban, 7–5-re nyert, és így ott van legjobb nyolc között.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (60 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)
NŐI EGYES, NYOLCADDÖNTŐ (4. FORDULÓ)
Kvitová (cseh, 8.)–Anisimova (amerikai) 6:2, 6:1
Barty (ausztrál, 15.)–Sarapova (orosz, 30.) 4:6, 6:1, 6:4
Collins (amerikai)–Kerber (német, 2.) 6:0, 6:2
Pavljucsenkova (orosz)–Stephens (amerikai, 5.) 6:7 (3–7), 6:3, 6:3

NŐI EGYES, NYOLCADDÖNTŐ (4. FORDULÓ), ÁGRAJZ SZERINT
Halep (román, 1.)–S. Williams (amerikai, 16.)
Muguruza (spanyol, 18.)–Ka. Plísková (cseh, 7.)
Oszaka (japán, 4.)–Sevastova (lett, 13.)
Keys (amerikai, 17.)–Szvitolina (ukrán, 6.)

FÉRFI EGYES, NYOLCADDÖNTŐ (4. FORDULÓ)
Tiafoe (amerikai)–Dimitrov (bolgár, 20.) 7:5, 7:6, 6:7, 7:5
Nadal (spanyol, 2.)–Berdych (cseh) 6:0, 6:1, 7:6
Bautista (spanyol, 22.)–Cilic (horvát, 6.) 6:7 (6–8), 6:3, 6:2, 4:6, 6:4
Cicipasz (görög, 14.)–Federer (svájci, 3.) 6:7 (11–13), 7:6 (7–3), 7:5, 7:6 (7–5)