Aus. Open: Babosnak nem fért bele a 42 hiba; Djokovics nyert

2015.01.20. 10:30
Novak Djokovics két órát sem töltött a pályán Aljaz Bedene ellen (Fotó: Reuters)
Az Australian Open első fordulójában Babos Tímea 6:4, 6:4-re kikapott a 25. helyen kiemelt cseh Barbora Záhlavová-Strycovától, ezzel egyesben véget értek számára a küzdelmek. A magyar játékos kieséséhez nagyban hozzájárult, hogy 42 ki nem kényszerített hibát követett el. A férfiaknál a világelső Novak Djokovics és a címvédő Stanislas Wawrinka magabiztosan nyert, míg a hölgyeknél döntő szettben diadalmaskodott a tavalyi döntős Dominika Cibulková, búcsúzott viszont Flavia Pennetta, Andrea Petkovic és Jelena Jankovics is. A Williams testvérek, Serena és Venus könnyedén győztek.

Nem sikerült a bravúr, Babos Tímea kikapott a cseh Barbora Záhlavová-Strycovától az év első Grand Slam-tornájának első fordulójában. A magyar teniszező az első szettben öt bréklabdát hárított, 3:3-nál azonban már nem tudta megakadályozni, hogy a cseh hölgy elvegye az adogatójátékát.

A második játszma kezdetén sorozatban három gémet nyert a mindenkori fogadójátékos, s mivel két esetben Babos adogatott, ismét Záhlavová-Strycová játszhatott előnyben. A 25. kiemelt játékos nem engedte ki a kezéből az irányítást, a hátralévő négy adogatójátéka során csak hat pontot engedett a 42 ki nem kényszerített hibát elkövető Babosnak, aki ekkor már bréklabdáig sem jutott el, így nem tudta elkerülni a vereséget.

Záhlavová-Strycová két szettben megverte Babost (Fotó: Reuters, archív)

A világranglista 92. helyén álló Babos – aki 2014-ben a birminghami füves pályás torna nyolcaddöntőjében is alulmaradt a cseh versenyzővel szemben – párosban vigasztalódhat, ahol a francia Kristina Mladenovic oldalán a Bojana Jovanovszki, Katarzyna Piter szerb-lengyel duó ellen kezdi meg a küzdelmeket.

„Nehezen jutok szóhoz… Nem volt könnyű sorsolás, tisztában voltam ezzel. Az elmúlt hetekben nagyon jól játszott Barbora, ma sem volt másképp. Jól szervált, ez volt a kulcs. Nagy szél volt a mai napon, ez az én szervámat nagyon elbizonytalanította. Összességében elég jó meccs volt, szerintem. Szomorú vagyok, nem játszottam rosszul. Egyszerűen nem sikerült ma…” – értékelt Babos saját hivatalos honlapjának, a babostimea.hu-nak.

A nőknél óriási meglepetés nem történt a második játéknapon, de mindenképp szót érdemel Flavia Pennetta, Andrea Petkovic és Jelena Jankovics búcsúja. A 12. kiemelt olasz honfitársától, Camila Giorgitól, a 13.-ként rangsorolt német az amerikai Madison Brengle-től, míg a 2008-as elődöntős szerb a svájci Bacsinszky Tímeától kapott ki. A kétszeres győztes Viktorija Azarenka és a korábbi világelső Caroline Wozniacki magabiztosan győzött, a következő fordulóban egymással találkoznak. A tavalyi döntős szlovák Dominika Cibulková szetthátrányból felállva verte meg a belga Kirsten Flipkenset, a negyedik kiemelt cseh Petra Kvitovának nem okozott gondot a holland Richel Hogenkamp megverése. A 2014-es elődöntős lengyel Agnieszka Radwanska az első szett 1:2 után csak egy gémet veszített el a japán Nara Kurumi ellen.

Az ötszörös bajnok Serena Williams a 21 perc után megnyert első játszmát (6:0) követően 6:4-re hozta a második szettet a belga Alison Van Uytvanck ellen, így magabiztos győzelmet aratva jutott be a második fordulóba, ahol az orosz Vera Zvonarjova vár rá. A világelső nővére, Venus Williams esélyt sem adott a spanyol María-Teresa Torró-Flornak.

A papírforma a férfi meccsek többségén is érvényesült, a kiemeltek közül az olasz Fabio Fognini (16.), az ukrán Olekszandr Dolgopolov (21.), a francia Julien Benneteau (25.) és az uruguayi Pablo Cuevas (27.) búcsúzott. A világelső Novak Djokovics harminc nyerőt ütve, és nyolcból négy bréklabdáját kihasználva verte meg szűk két óra alatt a selejtezőből érkező szlovén Aljaz Bedenét – a következő körben az orosz Andrej Kuznyecov lesz az ellenfele –, a címvédő Stanislas Wawrinka pedig még ennél is simábban múlta felül a világranglista 100. helyén álló török Marsel Ilhant.

A 31 ászig jutó John Isner három szettben győzte le a tajvani Jimmy Wangot, a nyolcadik kiemelt Milos Raonic két tie-breaket hozó meccs után hámozta át magán a selejtező második fordulójában Fucsovics Mártont búcsúztató ukrán Ilja Marcsenkón. A spanyolok közül David Ferrer, Fernando Verdasco és Feliciano López is szetthátrányból nyert, utóbbi játékos fogadóként hárított három meccslabdát az amerikai Denis Kudlával szemben. A US Open-döntős japán Nisikori Kei dolgát Nicolás Almagro nem tudta megnehezíteni, a hazai közönség előtt versenyző Lleyton Hewitt négy szettben diadalmaskodott a kínai Csang Cö felett. A 17. kiemelt francia Gaël Monfils a centerpálya keddi záró mérkőzésén drámai, ötszettes mérkőzésen győzte le honfitársát, az első két játszmát megnyerő Lucas Pouille-t.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (40 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)
FÉRFI EGYES, 1. FORDULÓ (ÁGRAJZ SZERINT)
Pospisil (kanadai)–Querrey (amerikai) 6:3, 6:7, 2:6, 6:4, 6:4
García-López (spanyol)–Gojowczyk (német) 6:7, 7:5, 6:4, 1:0-nál Gojowczyk feladta
A. González (kolumbiai)–Fognini (olasz, 16.) 4:6, 6:2, 6:3, 6:4
Ferrer (spanyol, 9.)–Bellucci (brazil) 6:7, 6:2, 6:0, 6:3
Sztahovszkij (ukrán)–Lajovics (szerb) 6:3, 4:6, 6:4, 6:7, 6:4
Granollers (spanyol)–Robert (francia) 6:3, 6:4, 6:4
Simon (francia, 18.)–Haase (holland) 6:1, 6:3, 6:4
Giraldo (kolumbiai, 30.)–Hernych (cseh) 6:3, 6:2, 6:2
Johnson (amerikai)–Edmund (brit) 6:4, 6:4, 6:3
Dodig (horvát)–Souza (brazil) 6:4, 7:5, 6:4