Gálfi Dalma sima győzelemmel kezdett a főtáblán Huahinben

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2024.01.29. 10:06
Gálfi Dalma csupán három játékot bukott (Fotó: Kovács Péter, archív)
Gálfi Dalma a selejtezőben aratott két sikere után hétfőn a főtábla első fordulójában is győzött, így bejutott a nyolcaddöntőbe a thaiföldi Huahinben zajló, 250 ezer dollár (87 millió forint) összdíjazású kemény pályás női tenisztornán.

A világranglista 137. helyén álló magyar játékos a nyitó körben a szabadkártyás ausztrál Ajla Tomljanoviccsal (227.) találkozott, aki az első játszmában 3:2-ig tudta tartani vele a lépést.

A nyitó szettben Gálfi Dalma három játékot veszített, a folytatásban pedig még egyértelműbbé vált a fölénye, az ausztrál teniszező adogatóként és fogadóként is képtelen volt játékot nyerni. Gálfi Dalma negyedik meccslabdáját kihasználva, 1 óra 9 perc alatt, összességében simán győzött 6:3, 6:0-ra.

A 25 éves magyar a nyolcaddöntőben az ötödik kiemelt kínai Vang Hsziu-jü ellen lép pályára.