Tenisz: Kvitová minden idők 10. legtöbb pénzt szerző játékosa lett

D. S. B.D. S. B.
2023.04.03. 14:39
Petra Kvitová minden idők 10. legtöbb pénzt nyerő teniszezője lett a miami torna megnyerésével (Fotó: Getty Images)
Mint ismert, a világranglista 10. helyén álló cseh Petra Kvitová pályafutása 30. tornáját nyerte meg Miamiban, miután a döntőben két szettben múlta felül Elena Ribakinát. A 33 éves Kvitová a 8.8 millió dollár összdíjazású floridai verseny megnyerésével pedig elit társaságba került.

Petra Kvitová a miami torna megnyeréséért járó pénzdíjjal a férfiak és nők mezőnyében minden idők legtöbb pénzt nyerő teniszezője lett, ugyanis már 36 millió dollárral gazdagodott pályafutása során.

A kétszeres wimbledoni bajnok, olimpiai bronzérmes cseh a fehérorosz Victoria Azarenkát előzte meg a listán, melyet a 22-szeres Grand Slam-győztes szerb Novak Djokovics vezet 167 millió dollárral, míg a nőknél a legtöbb pénzt a 23-szoros GS-bajnok Serena Williams 94 millió dollárt szerzett a tenisztornákon.

A legjobban kereső teniszezők tízes listáján szerepel még a spanyol Rafael Nadal (134 millió dollár), a svájci Roger Federer (130 millió dollár), a brit Andy Murray (63 millió dollár), az amerikai Pete Sampras (43 millió dollár), Serena Williams testvére, Venus Williams (42 millió dollár, a román Simona Halep (40 millió dollár) és az orosz Maria Sharapova (38 millió dollár).