Tenisz: Ivaska és Ymer jutott döntőbe Winston-Salemben

Cs. B.Cs. B.
2021.08.28. 10:03
Mikael Ymer az egyetlen még versenyben maradt kiemelt játékost búcsúztatta (Fotó: AFP)
A fehérorosz Ilja Ivaska és a svéd Mikael Ymer jutott döntőbe pénteken a 807 ezer dollár (246 millió forint) összdíjazású winston-salemi  kemény pályás férfi tenisztornán – közölte a Magyar Távirati Iroda.

A viadal elődöntőjében Ivaska – aki az előző körben az első helyen kiemelt spanyol Pablo Carrenót búcsúztatta – fölényesen nyert a finn Emil Ruusuvuori ellen. Mikael Ymer pedig az egyetlen még versenyben maradt kiemelt játékost, a 15. helyen rangsorolt, 18 éves spanyol Carlos Alcarazt állította meg. Utóbbi a nyolcaddöntőben Fucsovics Mártont győzte le.

Az ATP honlapja szerint a svédek 2011, a fehéroroszok 2003 óta várnak tornagyőzelemre a férfi teniszezőknél: Robin Söderling Bastadban és Maksz Mirnyij Rotterdamban elért sikere óta ugyanis honfitársaik hasonló teljesítményre nem voltak képesek.

ATP 250-ES TORNA, WINSTON-SALEM (807 000 dollár, kemény)