Hopman-kupa: Murray válla javult, de a britek kikaptak

2015.01.07. 09:16
Lengyelország 2:1-re nyert Nagy-Britannia ellen a teniszezők Hopman-kupáján.

Agnieszka Radwanska 6:3, 6:1-re legyőzte Heather Watsont, így Andy Murray-re várt a feladat, hogy visszahozza a britek reményeit. A skót játékost az utóbbi időben vállfájdalmak kínozták, azonban elmondása szerint ma már sokkal jobban érezte magát, ez pedig az eredményen is meglátszott, 6:2, 6:4-re nyert Jerzy Janowicz ellen.

A britek mégis kikaptak, mert a páros mérkőzésen a lengyelek győztek, ezzel Radwanskáék a második párharcukat is megnyerték az idei Hopman-kupán, és közel kerültek ahhoz, hogy 2014-hez hasonlóan újra döntőbe jussanak. Nagy-Britannia 1–1-re áll, míg a B-csoport másik két résztvevője, Ausztrália és Franciaország egyaránt 0–1-re.

Dellacqua, Matosevic–Cornet, Paire 6:7, 5:7

Az állás: 1. Lengyelország 2/0, 2. Franciaország 1/1 (3:3, 10:9-es szettarány), 3. Nagy-Britannia 1/1 (3:3-as meccsarány, 9:8-as szettarány), 4. Ausztrália 0/2

A szombati döntőben a két csoportgyőztes csap össze.