Tenisz: Nadal először kapott ki Almagrótól pályafutása során

2014.04.25. 19:12
Monte-Carlo után Barcelonában is váratlan vereséget szenvedett Nadal (Fotó: Reuters, archív)
Továbbra is gödörben van Rafael Nadal. A spanyol teniszező a barcelonai salakpályás verseny negyeddöntőjében 2:6, 7:6, 6:4-ra kikapott honfitársától, Nicolás Almagrótól.

Nadal a múlt heti monte-carlói versenyen tíz év után először szenvedett vereséget salakon David Ferrertől, most pedig egy másik kedvenc helyszínén bánt el vele egyik honfitársa.

Az első szett még 6:2-vel a világelsőé lett – ez volt sorozatban a 45. játszma, amelyet megnyert Barcelonában –, ezt követően azonban rövidítésben egyenlített Almagro, aki a döntő szettben brékhátrányból fordított. A 28 éves spanyol a pályafutása során először verte meg Nadalt, 11. próbálkozásra.

A mallorcai klasszisnak ezzel egy másik nagy sorozata is megszakadt, hiszen a nyolcaddöntőben aratta egymás után 41. győzelmét a katalán városban, a 42. már nem jött össze. Eddigi egyetlen barcelonai vereségét 2003-ban, első indulásakor szenvedte el még 15 évesen, akkor három szettben kapott ki a második fordulóban Alex Corretjától.

ATP 500-AS TORNA, BARCELONA (1 845 585 euró, salak)
EGYES, NEGYEDDÖNTŐ

Almagro (spanyol, 6.)–Nadal (spanyol, 1.) 2:6, 7:6, 6:4
Giraldo (kolumbiai)–Kohlschreiber (német, 10.) 6:4, 4:3-nál Kohlschreiber feladta
Nisikori (japán, 4.)–Cilic (horvát, 12.) 6:1, 6:3
Gulbis (lett, 9.)–Gabasvili (orosz) 6:1, 6:4