Wimbledon: kanadai-francia duó nyert vegyes párosban

2013.07.07. 21:55
Az Angol nemzetközi teniszbajnokság vegyes párosának döntőjében a Daniel Nestor, Kristina Mladenovic kettős szetthátrányból fordítva legyőzte az első helyen kiemelt Bruno Soares, Lisa Raymond duót.
A belgrádi születésű, kanadai színekben versenyző 40 éves Daniel Nestor rutinos párosjátékosnak számít, férfi párosban nyolc Grand Slam-tornát, és 2000-ben még olimpiát is nyert, míg vegyes párosban ez volt a harmadik győzelme a négy nagy tornán.A 20 éves francia Kristina Mladenovic – az 1984-ben a jugoszláv kézilabda-válogatottal olimpiai bajnoki címet szerző Dragan Mladenovics lánya – mindössze második alkalommal döntőzött GS-tornán, az idei Roland Garroson ugyan Nestorral az oldalán kikapott a Lucie Hradecká, Frantisek Cermák cseh duótól (amelyet a Marosi Katalin, Johan Brunström kettős ejtett ki Wimbledonban), most azonban már felért a csúcsra.ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (16 100 000 font, fű)
VEGYES PÁROS, DÖNTŐ

Nestor, Mladenovic (kanadai, francia)–Soares, Raymond (brazil, amerikai) 5:7, 6:2, 8:6