Tenisz: Babos nagy csatában legyőzte szerb ellenfelét

2013.07.09. 19:05
A budapesti női tenisztorna 1. fordulójában Babos Tímea több mint két és fél órát töltött a pályán, de végül 6:3, 6:7, 6:3-as győzelmet aratott a szerb Aleksandra Krunics ellen, így bejutott a nyolcaddöntőbe, ahol a hetedik helyen kiemelt spanyol María-Teresa Torró-Flor lesz az ellenfele.

Nem indult túl jól a mérkőzés Krunics számára, az első két adogatásában csak egy labdamenetet nyert meg, így villámgyorsan dupla brékhátrányba került (4:0). Ekkor kicsit megtorpant a magyar lány, aki a következő 14 pontból csak kettőt nyert meg, de 4:3-nál ismét hozta adogatását és az újabb brékkel behúzta az első játszmát (6:3).(6:3).

A második felvonás jóval döcögősebben indult hazai szempontból, és bár Babos kétszer is sikeresen hárította Krunics fogadóesélyét, a negyedik adogatásánál már brékelt a szerb játékos. Csakhogy Babos egyből visszavette az elveszített gémet, és 5:4-nél Krunicsnak már a mérkőzésben maradásért kellett adogatnia. Ezt sikerrel tette, mint ahogyan 6:5-nél is, így jöhetett a rövidítés.

Itt a magyar játékos gyorsan minibrékelőnybe került, de 4:4-nél kiegyenlített Krunics, és 6:5-nél szettlabdához jutott. Két nagyszerű ütéssel előbb átvette a labdamenet irányítását, majd meg is nyerte a szerb, így nagy csatában kiegyenlített (6:7).

A döntő játszmában 3:3-ig fej fej mellett haladtak a felek, ezt követően azonban már csak a magyar lány nyert játékot. Babos kétszer is elvette Krunics adogatását, és végül 6:3-ra megnyerte a harmadik szettet, így ha nem várt nehézségek árán is, de bejutott a második fordulóba, ahol már rangosabb ellenfél, a hetedik helyen kiemelt spanyol María-Teresa Torró-Flor vár rá.

WTA-TORNA, HUNGARIAN GRAND PRIX, BUDAPEST (235 000 dollár, salak)