Djokovics szoros sikerrel kezdett, maratonit nyerő ellen folytatja

2013.05.28. 22:03
Djokovicsot megszorította Goffin, de a világelső szettveszteség nélkül továbbment (Fotó: Action Images)
A Francia nemzetközi teniszbajnokság 1. fordulójában a világelső szerb Novak Djokovics három szoros szettben legyőzte a belga David Goffint.

Nem indult könnyen a Roland Garros mai napja. Az első keddi mérkőzések 11 órakor kezdődtek volna, majd 12 órára tették a kezdési időpontot, ám az időjárás továbbra is könyörtelen volt, így többszöri halasztás után 14 órakor tudtak elrajtolni a mérkőzések.

A „bolgár Federer" Grigor Dimitrov gyorsan meg is nyerte saját mérkőzését, miután a 6:4-re megnyert első szettet követően ellenfele, a kolumbiai Alejandro Falla sérülés miatt feladta a játékot.

A női egyes 2010-es döntőse, az ausztrál Samantha Stosur sem sokat időzött a pályán, a szeptemberben 43. születésnapját ünneplő japán Date Krumm Kimiko ellen mindössze két játékot vesztve jutott tovább.

Sokáig nem örülhettek a nézők ugyanakkor, hiszen újra rázendített az eső, így ismét állt a játék, de egy óra kényszerpihenő után újfent elkezdték a bemelegítést a felek.

A folytatásban a 12. helyen kiemelt német Tommy Haas három szettben legyőzte a hazai Guillaume Rufint, így bejutott a második körbe, csakúgy, mint 29.-ként rangsorolt orosz Mihail Juzsnij, aki a spanyol Pabló Andújar ellen szetthátrányból harcolta ki a továbbjutást.

Kiesett viszont a 22. helyen kiemelt ukrán Alekszandr Dolgopolov, aki három nagyon szoros szettben kapott ki az orosz Dmitrij Turszunovtól.

Az esőzéseknél csak a feladások voltak gyakoribbak, összesen már öt férfiteniszező mérkőzése fejeződött be idő előtt.

A női mezőny 13. helyen kiemelt játékosa, a hazai Marion Bartoli találkozója sem volt sima, de döntő szettben le tudta győzni végül a fehérorosz Olga Govorcovát.

A férfi világelső és belga ellenfele is magabiztos szervajátékokkal kezdett, Djokovics fogadóként például az egész első szettben összesen csak hét pontot szerzett – más kérdés, hogy ezzel együtt is volt egy bréklabdája, élni azonban ezzel nem tudott. Goffin 18 nyerő ütésével hárommal jobban zárta az első felvonást, mint a világelső, viszont 14 ki nem kényszerített hibája pont a duplája volt a szerb rontásainak, így az első játszmát végül rövidítésben megnyerte Djokovics (7:6).

A második szettben aztán Goffin adogatásai jelentősen visszaestek, a korábbi 87 százalékos első szervák 50-re estek vissza, és bár egyszer sikerült elvennie Djokovics játékát, a világelső kétszer brékelve ezt is behúzta (6:4).

A folytatás Djokovics-fogadólabdákkal indult, de a belga mindkettőt hárítani tudta, sőt, 3:2-es vezetésénél ő került előnybe, de kihasználni ő sem tudta. 5:5-ig fej fej mellett haladtak a felek, ott azonban Djokovics újabb két fogadóponthoz jutott, és miután ezzel már élni tudott, a továbbjutásért adogathatott. 15:30-nál felcsillant még a remény Goffin számára, de Djokovics sorozatban három megnyert ponttal behúzta a sikert (7:5).

A szerb ellenfele a második körben az a Guido Pella lesz, aki maratoni mérkőzésen, a döntő szettben 12:10-re győzte le a horvát Ivan Dodigot.

A 16.-ként rangsorolt német Philipp Kohlschreiber és a 9. helyen kiemelt svájci Stanislas Wawrinka is négyszettes mérkőzésen jutott a második fordulóba, előbbi a cseh Jirí Vesely, utóbbi a holland Thiemo de Bakker ellen diadalmaskodott.

A nap utolsó továbbjutója a spanyol Fernando Verdasco lett, aki három sima szettben harcolta ki a győzelmet, míg három találkozót sötétedés miatt kellett szerdára halasztani.

Davigyenko szintén három szettben diadalmaskodott, a fő hír vele kapcsolatban mégsem ez volt, hanem hogy nem indul a wimbledoni tornán, mondván, hogy több salakos versenyen szeretne inkább részt venni.

FRANCIA NEMZETKÖZI TENISZBAJNOKSÁG, ROLAND GARROS (18 718 000 euró, salak)
Verdasco (spanyol)–Gicquel (francia) 6:2, 6:3, 6:1
Paire (francia, 24.)–Bagdatisz (ciprusi) 3:6, 7:6, 4:3-nál sötétedés miatt félbeszakadt
Kubot (lengyel)–Teixeira (francia) 6:4, 5:7, 3:1-nél sötétedés miatt félbeszakadt
Pospisil (kanadai)–Zeballos (argentin) 6:7, 4:6, 7:6, 4:1-nél sötétedés miatt félbeszakadt