Tenisz: Nadal megnyerte második pénteki mérkőzését is

2013.04.26. 18:21
Nadal már 37 mérkőzés óta veretlen a barcelonai versenyen (Fotó: Action Images, archív)
Rafael Nadal pénteken előbb bejutott a legjobb nyolc közé a barcelonai salakpályás tenisztornán, majd kora este a negyeddöntőt is sikerrel vette, miután 6:3, 6:0-ra nyert a szintén spanyol Albert Ramos ellen.

A csütörtöki esőzések miatt több mérkőzést el kellett halasztani, így többek között Nadal is kétszer lépett pályára pénteken. A francia Benoit Paire ellen még messze volt legjobbjától (7:6, 6:2-re nyert), a délutáni negyeddöntőben viszont már nem sok hibát lehetett felfedezni a játékában. Honfitársának, Albert Ramosnak csak három játékot engedélyezett, a második játszmában egyet sem.

Nadal sorozatban a 37. győzelmét aratta a barcelonai versenyen, ahol legutóbb tíz éve, Álex Corretjától kapott ki. Azóta hétszer megnyerte a tornát, 2004-ben és 2010-ben nem indult, de akkor is hazai játékos, Tommy Robredo, illetve Fernando Verdasco emelhette fel a trófeát. Robredo idén ezt nem teheti meg, mivel döntő szett rövidítésben kikapott Milos Raonictól, így a kanadai lesz Nadal ellenfele az elődöntőben.

ATP 500-AS TORNA, BARCELONA (1 708 875 euró, salak)