Federer: királyi produkció a herceg előtt

2012.06.27. 16:19
Károly herceg és felesége, Camilla is tiszteletét tette Roger Federer idei második wimbledoni mérkőzésén, de nem sokáig gyönyörködhettek a svájci klasszis játékában, mivel a korábbi világelső 74 perc alatt elintézte az olasz Fabio Fogninit. Sötétedés miatt félbeszakadt Babos Tímea egyes és Marosi Katalinék páros mérkőzése.
Károly herceg és Camilla a királyi páholyban (Fotók: Reuters)

KÁROLY HERCEG 1970 UTÁN ISMÉT TISZTELETÉT TETTE

Federert az első fordulóban az egyes pályára osztották be – erre 2003 óta nem volt példa – a második mérkőzését viszont már a center pályán játszhatta. Ha csak az eredményt néznénk, azt írnánk, hogy teljesítménye visszaesett, hiszen míg a spanyol Albert Ramoson 6:1, 6:1, 6:1-gyel lépett túl, most Fabio Fognini hat játékot is össze tudott kaparni ellene. Persze a svájci kiválóság játékára most sem lehetett panasz, 13 ászt ütött, az első szerváiból pedig 90 százalékban megnyerte a pontot.

Federer ma sem töltött sok időt a pályán

A díszpáholyban helyet foglalt Károly walesi herceg és második felesége, Camilla is, a szokás szerint vicces kedvében lévő John McEnroe szerint lehet, hogy éppen emiatt zárta rövidre a meccset Federer.

„Károly herceg negyvenkét éve nem jelent meg a királyi páholyban. Talán ő mondta Federernek, hogy fél háromtól találkozója van, ezért lett vége ilyen hamar” – nyilatkozta a szakkommentátorként dolgozó amerikai, aki egyesben háromszor hódította el a wimbledoni trófeát a nyolcvanas évek első felében.

„Nagyon elégedett vagyok a mai mérkőzéssel – mondta győzelme után Federer. – Természetesen nagyon nagy dolog a tenisznek, hogy Károly és Camilla itt volt. Megtisztelő, hogy úgy döntöttek, ma kijönnek Wimbledonba.”

Federerre a harmadik fordulóban a francia Julien Benneteau vár.

Bejutott a legjobb 32 közé Andy Roddick és Novak Djokovics is. Előbbi még kedden elkezdte a brit Jamie Baker elleni mérkőzését, amelyet három szoros játszmában nyert meg, míg a szerb világelső már villanyfénynél verte meg az amerikai Ryan Harrisont.

EZ NEM AZ AUSZTRÁLOK WIMBLEDONJA

Samantha Stosur 6:2, 0:6, 6:4-re kikapott a holland Arantxa Rustól, így az idei wimbledoni teniszbajnokságon egyesben már nincs versenyben ausztrál játékos.

Az ötödik helyen kiemelt Stosur volt az egyetlen az öt ausztrál hölgy közül, aki sikerrel vette az első fordulót, de a második körben ő is elvérzett, ami nem is meglepetés, mivel a füves pályás Grand Slam-tornán még sosem jutott túl a harmadik fordulót. A férfiaknál egyéniben még rosszabbul szerepeltek az ausztrálok, hiszen mind a négy főtáblásuk kikapott az első körben.

Li Na személyében egy korábbi Grand Slam-győztes is búcsúzott ma, valamint Caroline Wozniacki is, aki továbbra is csak szeretne GS-t nyerni, de erre legközelebb a US Openen lesz lehetősége.

BABOS TÍMEA 4:6, 5:5-RŐL FOLYTATJA

A 20. helyen kiemelt Nadja Petrova füves pályás tornagyőzelemmel melegített Wimbledonra ('s-Hertogenboschban nem talált legyőzőre), ezt azonban a Birminghamben diadalmaskodó Melanie Oudin is elmondhatta magáról, mégis kikapott az első fordulóban Babostól.

„Ő az a típus, aki tud nagyon jól játszani, de ingadozó” – jellemezte a fiatal magyar játékos még a mérkőzésük előtt rutinos orosz ellenfelét. Nos, Petrova ezen az estén a kiegyensúlyozott énjét mutatta, ingadozásnak sokáig apró jelét sem mutatta.

Az első játékban egyből brékkel nyitott, és ezt az előnyét végig is tudta vinni, 6:4-re megnyerte a nyitó szettet.

A folytatás is hasonlóan alakult, az egyetlen jelentősebb különbség a két játékos között a ki nem kényszerített hibák számában volt megfigyelhető – az orosz játszott megbízhatóbban. A második játszmában szintén Petrova vette el először ellenfele adogatását – 2–2-nél –, ez pedig azért volt aggasztó, mert a saját szerváit rendkívül magabiztosan hozta, Babos csak 4:3-nál jutott először bréklabdákhoz a meccs során. Az elsővel viszont rögtön élni is tudott, 5:4-nél pedig Petrovának a szettben maradásért kellett adogatnia. Ezt megtette, így 5:5-ről folytatják csütörtökön, mivel sötétedés miatt félbeszakadt a mérkőzés.

„Nagyon jó kis meccs, de még ennél is több van benne. Már éppen bemelegítettünk, amikor szóltak a szervezők, hogy a tízes pályára rakták a mérkőzést. Még ezután is volt húsz percünk, inkább az volt a zavaró, hogy Timi a pályán negyedórát várt Petrovára. A döntő szituációkban balszerencsések voltunk, még a sötétedés előtt, 5:4-nél is volt esélyünk a szett megnyerésére. A folytatásban megpróbáljuk hozni a szervát, aztán Timi játszhat egy felszabadult fogadójátékot. Ismerjük Petrovát, tudjuk róla, hogy nehezen bírja a stresszhelyzeteket, éppen ezért nem nyert évekig tornát. Mi is megpróbáljuk belekényszeríteni egy ilyen helyzetbe. Nem hiszem, hogy Timinek gondja lesz az alvással, hiszen neki nincs veszítenivalója. Az első fordulóban sokkal nagyobb volt a tét, most felszabadultan játszhat” – mondta a Nemzeti Sportnak Babos Tímea edzője és édesapja, Babos Csaba közvetlenül a 6:4, 5:5-ös Nadja Petrova vezetésnél félbeszakadt mérkőzés után.

Marosi Katalinnak a horvát Darija Jurak oldalán meccslabdája is volt, ők 6:3, 5:5-ről folytatják a cseh Renata Vorácová, Klára Zakopalová duó ellen a női párosok 1. fordulójában.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (16 100 000 font, fű)