6:1, 4:0-ról bukta el Szávay az Arn Gréta elleni mérkőzését

2009.02.24. 00:28
Két, 2009-ben nem remeklő magyar teniszező csapott össze a 220 ezer dollár összdíjazású acapulcói női torna selejtezőjének utolsó fordulójában. A találkozón Szávay Ágnes már 6:1, 4:0-ra vezetett, de végül három játszmában vereséget szenvedett Arn Grétától – igaz, szerencsés vesztesként ő is főtáblás.
Arn Gréta egymás után a második kétórás meccsét vívta meg sikerrel: 1:6, 0:4-ről fordítva győzte le Szávayt
Fotó: Imago (archív)

Magyar „házimeccsre” került sor hétfőn az acapulcói WTA-tornán, hisz a selejtező utolsó fordulójában Szávay Ágnes Arn Grétával küzdött meg a főtáblára jutásért.

A világranglistán jóval előrébb álló Szávay nem sokat teketóriázott az elején: elnyerte Arn első három adogatójátékát, így 5:1-es vezetésre tett szert.

A világranglistán 28. magyar élversenyzőnek ugyan voltak gondjai szervájával, mikor az első szettért adogathatott (Arnnak kétszer is bréklabdája volt), de visszakapaszkodott, és beütötte első játszmalabdáját. Jellemző Szávay fölényére, hogy a pontok 63 százalékát nyerte meg a szettben.

A folytatás sem volt változatosabb: Szávay a második szett legelején is bréklabdákhoz jutott, és el is vette Arn szerváját. A selejtező legmagasabban rangsorolt játékosa ezután hozta saját adogatását, majd megint brékelt, ezzel pedig úgy tűnhetett, hogy el is döntötte a mérkőzést…

Az előző fordulóban maratoni hosszúságú meccset játszó, sokkal fáradtabb Arn 4:0 után szerezte meg első játékát a második szettben, majd ezen felbuzdulva gyorsan nyert még két gémet. Szávay keze megremegett saját szervájánál, így Arn kiegyenlített, és hirtelen ismét nyílt lett a meccs.

4:4-nél a lélektani előny Arnnál volt, de hiába volt labdája a fordításhoz, ő is megingott, Szávay pedig brékelt és a meccsért adogathatott. Nem jött össze: ismét elbukta a szerváját, így 5:5-ről folytatta a két magyar.

Arn szerzett előnyt a folytatásban, majd Szávay negyedszer is elbukta adogatását a szettben – ezzel pedig a játszmát is, 4:0-s vezetésről.

A döntő szett már az ilyen szituációban megszokott menetrend szerint alakult: a lendületben levő Arn brékelt, majd előnyét megőrizve nyerte a meccset, és főtáblára jutott. Ugyanúgy, mint Szávay: ő ugyanis WTA-ranglistahelyezése alapján, szerencsés vesztesként került oda...

WTA-TORNA, ABIERTO MEXICANO TELCEL, ACAPULCO (220 000 dollár, salak)