Csodás tizenhatos: Federer ismét elődöntőben egy Grand Slamen

2008.06.04. 20:02
Sorozatban tizenhatodik Grand Slam-elődöntőjére készülhet Roger Federer, miután remek teljesítménnyel, négy játszmában legyűrte a chilei Gonzálezt. Ellenfele a négy között Gael Monfils lesz. A női mezőny egyik ága leginkább az orosz bajnokságra emlékeztet: Dinara Szafina két honfitársa legyőzése után egy harmadikkal, Szvetlana Kuznyecovával mérkőzik az elődöntőben.
Lehet, hogy van, akinek unalmas, de akkor is zseniális: Federer sorozatban 16. Grand Slam-elődöntőjére készül
Fotó: Reuters

Alaposan felbosszantotta Fernando González Roger Federert, de ezt a chilei bánta: a dél-amerikai teniszező az első szettben háromszor is elvette a világelső szerváját, de pünkösdi királysága nem sokáig tartott…

A 6:2-re elvesztett első játszma után Federer alaposan fölpörgött, és gyors oktatásban részesítette Gonzálezt, simán nyerve a következő három szettet.

Teljesítményére jellemző, hogy az utolsó játszmában mindössze egy fogadó pontot engedélyezett a chileinek.

Federernek egy jó formában levő ellenfélen kívül a közönséggel is meg kell küzdenie az elődöntőben: opponense ugyanis Gael Monfils lesz, akit a hazai nézők szeretnének képletesen szólva a „döntőbe fújni”.

Az erőtől duzzadó Monfils négy szettben intézte el az ötödik kiemelt Ferrert. Az első két szett egymás tükörképe volt: Monfils 6:3-ra nyerte az első, Ferrer ugyanilyen arányban a második játszmát. Innen azonban már a francia volt az úr a salakon: simán behúzta a harmadik és negyedik szettet, és Roger Federer ellen készülhet az elődöntőben.

A nőknél az már kedden biztossá vált, hogy lesz egy szerb „házi elődöntő”, szerdán összejött az orosz párharc is.

Dinara Szafina ismét hátrányból fordítva nyert honfitársa ellen, Sarapova után Gyementyjevát is legyőzve, meccslabdát hárítva.

„4:6, 2:5-nél már minden mindegy volt, próbáltam támadásra kényszeríteni, és ettől megzavarodott” – nyilatkozta a meccs után Szafina, aki a döntő szettben már hengerelt az összeomló Gyementyjeva ellen.

Szávay Ágnes páros partnere az elődöntőben harmadik honfitársával is szembenézhet: az út a döntőbe az észt Kanepit simán legyőző Kuznyecován keresztül vezet.