Serena Williams nyert, ezzel beállította Steffi Graf csúcsát

2008.04.05. 21:10
Serena Williams három szettben felülmúlta a szerb Jelena Jankovicsot a döntőben, így a tavalyi év után ismét ő nyerte meg a miami szupertornát. Williams a második szettet 7–5-re ugyan elbukta, azonban az elsőt és a harmadikat simán nyerte, ezzel ötödik alkalommal hódította el a Key Biscayne-i viadal női győztesének járó trófeát. Ezzel egyszersmind beállította Steffi Graf rekordját is.
Serena Williams ötödik alkalommal nyerte mag a Key Biscayne-i tornát
Fotó: Reuters

Az első játszmában nem adott esélyt ellenfelének a fiatalabbik Williams-testvér. Kétszer vette el Jankovics adogatását, míg a szerb még csak break-labdáig sem jutott el. 6:1 lett a vége az első szettnek.

A folytatás is simának tűnt, hiszen Williams 3:0-ra elhúzott a második szett elején.
Jankovics azonban nem adta fel, egyenlített és 6:5-nél másodszor is elvette az amerikai adogatását, így 7:5-tel egyenlített.

A döntő felvonásban ismét meglépett Williams és már 5:0-ra is vezetett. Többször is mérkőzéslabdához jutott, de Jankovics rendre hárította azokat. Egészen 5:3-ra zárkózott fel a 23 éves szerb lány, de végül 2 óra 25 perces küzdelem után mégis Serena Williams nyerte meg a finálét.

Ezzel ötödik alkalommal találtatott a legjobbnak a női egyes küzdelmeiben a Key Biscayne-i tornán, amivel beállította a német Steffi Graf csúcsát. André Agassi felesége 1987 és 1996 között gyűjtötte be címeit, míg Williams, idei győzelmét megelőzően 2002-ben ,2003-ban, 2004-ben és 2007-ben nyerte meg a tornát.