Roger Federer meglepetésre már az első körben elköszönt Dubaitól

2008.03.03. 21:04
Az 1,4 millió dollár összdíjazású dubai tornán már az első mérkőzését elveszítette a címvédő Roger Federer. A világelsőt a brit Andy Murray győzte le három játszmában. A 12-szeres Grand Slam-győztes svájcival utoljára négy esztendeje, a cincinnati viadalon fordult elő, hogy már az első körben búcsúzott.
Általában Roger Federernek (jobbra) gratulálnak az ellenfelek, most ő gyakorolta ezt a gesztust Andy Murray felé
Fotó: Reuters/Steve Crisp

Nem jól kezdődött a március Roger Federer számára, a világelső már az első fordulóban elbúcsúzott a dubai tornán. A svájcit a világranglista 12. helyezettje, a brit Andy Murray verte meg három szettben.

Igaz, az első játszmát még hozta Federer a tie-break után, a második és a harmadik szettben meglepő hibákat vétett, és Murray okos játékkal nem is mulasztotta el a nagy lehetőséget, megverte napjaink teniszkirályát (6:7, 6:3, 6:4).

Federer egyébként 2004. február 2. óta vezeti a világranglistát, és ilyen hosszú ideig – megszakítás nélkül – még senki nem állt a rangsor élén.

Ebben az évben azonban megtorpanni látszik a már-már verhetetlennek hitt világklasszis. Az elmúlt két évben mindig megnyerte az év első Grand Slam tornáját, sőt 2004-ben is ő diadalmaskodott Ausztráliában.

Idén már a legjobb nyolc között megszenvedett a szerb Janko Tipszareviccsel, de végül továbbment, a szintén szerb Novak Djokovics elleni elődöntő viszont a végállomást jelentette.

Federer a dubai tornát kétszer nyerte meg, 2005-ben és 2007-ben.