Roger Federer idei legnagyobb küzdelmét nyerte meg Ausztráliában

2008.01.19. 12:01
Továbbjutott a világelső és első helyen kiemelt svájci Roger Federer az ausztrál nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójában, igaz nem mindennapi küzdelem után. A szerb Janko Tipszarevics öt játszmán, 264 percen keresztül szorongatta az összecsapás abszolút favoritját, aki végül 10:8-ra nyerte az utolsó szettet, így sorozatban hetedszer is bejutott a torna legjobb tizenhat teniszezője közé.
Roger Federerből biztos sokat kivett a győzelem, kérdés, vajon mennyit?
Reuters
Reuters

Meglepetéssel kezdődött a Roger Federer-Janko Tipszarevics összecsapás, hiszen a szerb 7:6-ra megnyerte az első játszmát, a meccsből pedig – nyugodt szívvel kijelenthető – élete mérkőzése lett. Ami jóval simábbnak ígérkezett az ellenfél, Roger Federer számára – tegyük hozzá.

A második szettet Federer már hozta, igaz vérrel-verejtékkel megküzdött érte, és egalizálta az eredmény. Ekkor már látni lehetett, hogy ez nem egy hétköznapi találkozó.

A harmadik játszma ismét a – világranglistán egyébként negyvenkilencedik helyen álló – szerb győzelmét hozta, aki nagyon összeszedetten játszott, s látszott rajta, hogy igencsak fölszívta magát a svájci elleni találkozóra. Igaz ez még akkor is, ha a negyedik szettet simán, 6:1-re elveszítette.

Ekkor azt lehetett hinni, Tipszarevics talán kifulladt, de következett az ötödik, mindent eldöntő játszma, ami végül nagyobb izgalmakat hozott, mint a mérkőzés egészen eddig.

Egy dolog, hogy egyik játékos sem tudott elhúzni a másiktól, de olyan gyönyörű megoldásokkal, ászokkal, látványos ütésekkel szereztek pontokat, hogy a nézőnek már-már az az érzése támadt, ennek a mérkőzésnek sosem lesz vége. Nem mintha ezt bárki is szerette volna.

Tipszarevics pedig egyáltalán nem futott az eredmény után, egyszer ő, egyszer pedig Federer került előnyösebb pozícióba. A szerb végül 264 perc után adta meg magát, miután a saját szervagémjében elrontott két kulcsfontosságú labdamenetet nyerő helyzetből, és elveszítette az adogatását.

Federer aztán 9:8-nál két mérkőzéslabdához jutott, és bár az elsőt Tipszarevics még hárította, a második már megvolt a svájcinak, aki így óriási küzdelem után bejutott a legjobb tizenhat közé.

A statisztikák azért a világelső fölényét mutatták, hiszen ő összesen 39 ászt ütött Tipszarevics 14-ével szemben, és a nyerő ütések száma is 96-52 volt a svájci javára. De ne vegyük el ezt a mai napot a huszonhárom éves Tipszarevicstől, mert tény, hogy Federert már régen szorongatták meg ennyire, és nagyon valószínű - ha nem is biztos - hogy az idei ausztrál nyílt teniszbajnokság legjobb mérkőzése láthatták a nézők.

AUSZTRÁL NYÍLT TENISZBAJNOKSÁG

3. FORDULÓ (A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT), EREDMÉNYEK
FÉRFIAK:
Roger Federer (svájci, 1.) Janko Tipszarevics (szerb) 6:7 (7-5), 7:6 (7-1), 5:7, 6:1, 10:8