Federer egy szettet engedélyezett Robredónak a negyeddöntőben

2007.06.05. 19:07
A francia nyílt teniszbajnokság férfiküzdelmei kedden délután az első két negyeddöntővel folytatódtak, az összecsapásokon Roger Federer és Nyikolaj Davigyenko is tekintélyt parancsoló teljesítménnyel lépte le ellenfelét. A svájcinak a spanyol Robredo ellen négy szettre (7:5, 1:6, 6:1, 6:2) volt szüksége a győzelemre, míg az orosz Davigyenko játszmaveszteség nélkül ütötte el a továbbjutástól az argentin Canast (7:5, 6:4, 6:4).
Roger Federer számára talán csak Rafael Nadal jelenthet igazi kihívást az idei Roland Garroson
Az idei Australian Open-negyeddöntő után újra egy Grand Slam-torna négy közé jutásért zajló párharcában csapott össze a svájci Federer és a spanyol Robredo a francia salaktornán.

Nagy elánnal kezdett a svájci világelső, sikerült is elvennie ellenfele első adogatását, Robredo azonban válaszolni tudott, így 5-5-s állás után tudta csak eldönteni a szettet Federer.

A második játszmában holtpontra került a tízszeres Grand Slam-győztes, ez a játékrész ugyanis a spanyolról szólt, aki kétszer is "lebrékelte" több önhibát is vétő ellenfelét, s 6-1-re nyerni tudott.

A folytatásban viszont újra a "megszokott" Federert láthattuk a pályán, a harmadik és a negyedik szettet írd és mondd 48 perc alatt tudta le a svájci klasszis esélyt sem adva vetélytársának.

Ellenfele Nyikolaj Davigyenko lesz az elődöntőben. Az orosz teniszezőre az argentin Nalbandian nyolcaddöntőbeli búcsúztatása után újabb gauchó várt, Guilermo Canas ellen kellett bizonyítania a négy közé jutásért.

A világranglista negyedik helyezettje az első két játszma elején rögtön jelezte szándékait, egyből brékelőnyhöz jutott. Nem is csoda tehát, hogy ha két szoros játszma után is, de 2-0-ra alakult a szettek állása Davigyenko javára. Canas nem igazán tudott ellenszert találni az orosz „gyilkos” kereszttenyereseire.

A harmadik játszma közepén kisebb fordulat állt be: amikor már mindenki hátradőlve követte az összecsapást a nézőtéren, 4-2-es Davigyenko-vezetés után többször is ki nem kényszerített hibát vétett az orosz, így Canasnak sikerült kiegyenlítenie. A folytatásban azonban megemberelte magát az ukrajnai születésű játékos, s három óra eltelte után a harmadik játszmát is a maga javára döntötte el.