Oroszország 2002 után újra a csúcson

2006.12.03. 18:02
Oroszország csapata nyerte el a Davis-kupát, miután az Argentína elleni döntő utolsó mérkőzésén Marat Szafin 6:3, 3:6, 6:3, 7:6 (7-5)-re legyőzte Jose Acasusót. Ez volt a mindent eldöntő mérkőzés, Oroszország 3-2-re nyerte meg a párharcot. A kupa 1900 óta íródó történetében az oroszok másodszor hódították el a serleget.
Szafin magabiztos játékkal hozta az ötödik meccset - és a második Davis-kupát hazájának
Reuters
Reuters

Mivel a vasárnapi első mérkőzésen David Nalbandian 6:2, 6:2, 4:6, 6:4 arányban legyőzte orosz riválisát, Nyikolaj Davigyenkót, Argentína együttese 2-2-re egyenlített Oroszországgal szemben a Davis-kupa fináléjában. Ezért mindent eldöntő, ötödik mérkőzésre került sor, mégpedig a világranglista 26. helyén álló Marat Szafin és a rangsorban eggyel mögötte lévő José Acacuso között.

Egészen a mai napig Juan Ignacio Chela volt nevezve az ötödik mérkőzésre, de később José Acasuso ugrott be helyette.

Az első szettben az orosz teniszező egyből három győztes játékkal kezdett, majd magabiztosan tartotta az előnyét, egészen addig, amíg 6:3-ra megnyerte a játszmát.

A folytatásban kicsit összeszedte magát Acasuso, és a második szettet ugyanilyen arányban nyerte meg, 1-1-re módosítva ezzel az állást.

A harmadik szettben megint fordult a kocka, ez a szakasz ismét a kétszeres Grand Slam-győztes Szafiné lett (6:3), majd a negyedik játszmában a remekül küzdő Acasuso egészen 6:6-os állásig remekül tartotta magát. Rövidítés következett, amelyben bármi megtörténhetett volna.

Szafin azonban magához ragadta a vezetést, és később már nem adta ki kezei közül, és először 6-4-nél jutott először meccslabdához. Az elsőt még sikeresen hárította Acasuso, de a másodiknál a hálóba verte a tenyerest, így Oroszország 2002. után idén is elhódította a Davis-kupát.