Tour de Ski: a villámléptű Therese Johaug nyert a nőknél

2014.01.05. 14:19
Therese Johaug győzelmével ért véget a női sífutók Tour de Ski versenysorozata Val di Fiemmében. A norvég mögött honfitársa, Astrid Uhrenholdt Jacobsen végzett a második helyen. Johaug sikere történelmi, korábban sem a férfiaknál, sem a nőknél nem nyert norvég sportoló.

Bár a nőknél a Tour de Ski utolsó szakasza előtt a norvég Astrid Uhrenholdt Jacobsen 23.8 másodperccel vezetett Therese Johaug előtt, az utolsó, kilenc kilométeres szakasz, és ezzel az egész sorozat esélyese Johaug volt. Ugyanis a végső etap nagy részén a mezőnynek egy alpesi lejtőn, az Alpe Cermisen felfelé kellett haladnia, ebben pedig Johaug sokkal jobbnak számít.

Nem is történt meglepetés, röviddel az emelkedő megkezdése után utolérte Jacobsent, majd azzal a lendülettel le is hagyta honfitársát, és végül 20 másodperces előnnyel elsőként haladt át a célon. Johaug első norvégként nyerte meg a sorozatot, győzelméért 90 ezer svájci frankot kapott.

A férfi sílövők oberhofi vk-versenyén az eddig remeklő Ole Einar Björndalen, Emil Hegle Svendsen kettős lövészetben nem villogott, ellentétben az összetett vk-ban élen álló Martin Fourcade-dal, aki egyetlen rontással is meg tudta nyerni a versenyt.