Téli olimpia: sovány svéd, sima finn siker jégkorongban

2018.02.16. 15:31
A C-csoport két találkozójával zárult pénteken a jégkorongtorna a Pjongcsangban zajló téli olimpián. A finnek fordítottak, és magabiztosan nyertek a norvégok ellen, míg a svédek szűken, de legyőzték a németeket.

Aki két percet késett a svéd–német meccsről, az gyakorlatilag nem látott gólt, merthogy a találkozó egyetlen találatát százhúsz másodperc elteltével szerezte meg Viktor Stalberg. A svédek nem erőltették tovább a gólgyártást, és szerencséjük is volt, mert a becsülettel küzdő németek képtelenek voltak betalálni Jhonas Enroth kapujába, pedig az utolsó másfél percre a németek lehozták a saját hálóőrüket.

Bezzeg a másik meccsen gólparádé volt, amit a norvégok bántak. A hetedik percben hiába szereztek ők vezetést Patrick Thoresen góljával, tíz perccel később Eeli Tolvanen előbb egyenlített, majd a második harmadban ugyancsak ő volt eredményes. A norvégok a záró harmad elejéig reménykedhettek, de előbb Veli-Matti Savinainen, majd Sami Lepistö is betalált, az 5–1-es végeredményt pedig Sakari Manninen állította be.

TÉLI OLIMPIA, PJONGCSANG
FÉRFI JÉGKORONG, C-CSOPORT
Svédország–Németország 1–0 (1–0, 0–0, 0–0)
G:
Stalberg (2:00)
Finnország–Norvégia 5–1 (1–1, 1–0, 3–0)
G:
Tolvanen (16:36), Tolvanen (25:32), Savinainen (42:59), Lepistö (47:54), Manninen (56:48), ill. Thoresen (6:29)