Téli olimpia: Kína és Norvégia túlórázik curlingben

2018.02.11. 03:24
Befejeződött az alapszakasz a curling vegyes párosoknak a Pjongcsangban zajló téli olimpián. Az utolsó fordulóban egyedül a Kína–Norvégia mérkőzésnek volt tétje, s végül az eredmény úgy alakult, hogy a ma „újra" kell játszani a találkozót.

A kínaiak ugyanis győzelmük esetén felzárkóztak volna a tabellán a 4 győzelmet szerző csapatok közé, s ezzel kiharcolhatták a rájátszást. Ez annyira jól sikerült nekik, hogy hat end után már 9–3-ra vezettek, s a norvég csapat fel is adta a további küzdelmet. Mivel az oroszok egy ponttal kaptak csak ki a világbajnoki címvédő svájciaktól, így a három csapat egyaránt négy győzelemmel állt, s közülük az oroszok pontaránya volt a legjobb, így ők már biztosan elődöntősök a svájciakkal és a házigazdákat legyőző kanadaiakkal egyetemben.

A negyedik kiadó helyért a kínaiak és a norvégok csaphatnak össze újfent, azaz az északiak gyorsan visszavághatnak a csúfos zakóért, bár a mai eredmény nem ígér túl sok jót... A negyedik vasárnapi meccsen a finnek győzték le az amerikaiakat, s szerezték meg az utolsó fordulóban egyetlen sikerüket, de ezzel is maradtak a nyolcadik helyen,

TÉLI OLIMPIA, PJONGCSANG
CURLING, VEGYES PÁROS, 7. FORDULÓ
Svájc – Orosz csapat 9–8
Kanada – Dél-Korea 7–3
Kína – Norvégia 9–3
Finnország – Egyesült Államok 7–5

Az alapszakasz végeredménye: 1. Kanada 6 győzelem, 4. Svájc 5, 3. Orosz csapat 4, 4. Kína, Norvégia 4–4, 6. Dél-Korea 2, 7. Egyesült Államok 2, 8. Finnország 1