Téli olimpia: fordulatok óriási meglepetéssel a hokinyitányon

2018.02.14. 15:36
Nagy csatát hozott a Szlovákia–Orosz csapat rangadó (Fotó: AFP)
A B-csoport két mérkőzésével megkezdődött a Pjongcsangban zajló téli olimpia férfi jégkorongtornája. Mindkét találkozó hihetetlen fordulatot és óriási meglepetést hozott.

A nagyobb csemegének az orosz–szlovák meccs ígérkezett, és úgy tűnt, előbbiek gyorsan dűlőre viszik a dolgot, hiszen négy perc után már két góllal vezettek. A szlovákok sokáig a harmadukból sem tudtak kijönni, az első valamirevaló kapura lövésüket negyedóra elteltével lehetett feljegyezni, ám ezután felpörögtek, és úgy fejezték be a harmadot, ahogyan az oroszok kezdték: két perc alatt kétszer is betaláltak. Eseménytelen második játékrész után aztán Ceresnak a vezetést is megszerezte, s bár még 12 és fél perc hátra volt, az oroszok már nem tudtak egyenlíteni.

Az amerikai–szlovén meccsen előbbiek vezettek kettővel két harmad után, ám az esélytelenebb szlovénok a záró felvonásban előbb szépítettek, majd Mursak révén 97 másodperccel a vége előtt egalizálni is tudtak. Következett a hosszabbítás, amelyben 38 másodperc elteltével megint Mursak mattolta az amerikaiakat, így dél-nyugati szomszédaink is kétgólos hátrányból fordítottak.

TÉLI OLIMPIA, PJONGCSANG
FÉRFI JÉGKORONG, B-CSOPORT
Egyesült Államok–Szlovénia 2–3 (1–0, 1–0, 0–2, 0–1) – hosszabbítás után
G:
O'Neill (17:44), Greenway (32:57), ill. Urbas (45:49), Mursak (58:23), Mursak (60:38)
Szlovákia–Orosz csapat 3–2 (2–2, 0–0, 1–0)
G:
Olveczy (16:05), Bakos (17:55), Ceresnak (48:30), ill. Gavrikov (2:54), Kaprizov (4:08)