Téli olimpia: finn bronz, orosz elődöntő jégkorongban

2018.02.21. 10:51
Már a második negyeddöntőt is lejátszották a férfi jégkorongtornán, míg a nőknél eldőlt a bronzérem sorsa a Pjongcsangban zajló téli olimpián. Utóbbin a finnek 3–1-re legyőzték az Orosz csapatot, akik a férfiaknál vigasztalódtak, hiszen valósággal kiütötték Norvégiát az elődöntőbe kerülésért.

Ami utóbbi mérkőzést illeti, az oroszok elég gyorsan dűlőre vitték a dolgot, hiszen egy harmad után már hárommal vezettek. Ezért talán a második játékrészt egy kicsit könnyedebbre vették, aminek meg is lett a böjtje, hiszen Alexander Bonsaksen szépített, de ezzel inkább csak az oroszlán bajszát cibálták meg. Egy perc múlva ugyanis Szergej Kalinyin, majd újabb öt perc elteltével Nyikita Nyesztyerov használt ki egy emberelőnyt.

Pontosabban fogalmazzunk inkább úgy, hogy utóbbinál Bonsaksen korcsolyájáról pattant a kapuba Nyesztyerov beadása, csak hát ugye a hokiban nincs öngól. A záró felvonásban aztán Ivan Tyelegin állította be a végeredményt, s így gyakorlatilag két elégedett csapat vonult le a jégről, hiszen az oroszok könnyedén abszolválták az elődöntőt, ahol a csehek lesznek az ellenfeleik, míg a norvégok számára a nyolc közé jutás is várakozáson felüli teljesítmény volt, nagyon jól tudták, hogy az oroszok ellen sok keresnivalójuk nem lesz.

Ennél sokkal szorosabb volt a női bronzmérkőzés. Bár a harmadok elejét rendre átaludták az oroszok, így fordulhatott elő, hogy a 3. percben Petra Nieminen, a második játékrész tizedik másodpercében pedig Susanna Tapani volt eredményes. Erre ugyan Olga Szoszina válaszolni tudott, de aztán Linda Välim
äki megint kettőre növelte a különbséget.

A harmadik játékrész elején viszont elmaradt a finn találat, s miután Ljudmila Beljakova kihasznált egy emberelőnyt, megint szorossá vált a találkozó. Azonban hiába próbáltak meg mindent az oroszok – a végén még a kapusukat is lehozták –, nem sikerült egyenlíteniük, így a finnek nyakába kerül a bronzérem.

TÉLI OLIMPIA, PJONGCSANG
JÉGKORONG, FÉRFI NEGYEDDÖNTŐ
Orosz csapat–Norvégia 6–1 (3–0, 2–1, 1–0)
Gólszerző:
Grigorenko (8:54), Guszev (13:25), Vojnov (19:20), Kalinyin (28:35), Nyesztyerov (33:06), Tyelegin (53:15), ill. Bonsaksen (27:21)