Téli olimpia: az amerikaiak hazaküldték a szlovák hokisokat

2018.02.20. 06:25
Két jégkorongmérkőzést játszottak le a kedd reggeli programban, a Pjongcsangban zajló téli olimpián. A férfi nyolcaddöntőben az amerikaiak Szlovákiát győzték le, míg a nőknél a hetedik helyért Svédország nyert a házigazdák ellen.

Ami a férfiak meccsét illeti, a gól nélküli első harmad után a második játékrész elején dőlt el a továbbjutás sorsa, amikor előbb Ryan Donato talált a kapuba, majd fél perccel később Cajkovsky kiállításának képeit nézhettük meg, aki ötperces nagybüntetést kapott és még a csarnokból is kiküldték. Ráadásul ekkor kettős emberelőnybe kerültek az amerikaiak, s ezt James Wisniewski használt ki.

A harmad közepén Mark Arcobello is betalált, de aztán emberelőnyből Peter Ceresnák szépített még ugyanebben a játékrészben. A szlovák álmokat Garrett Roe törte össze végleg a harmadik harmad közepén, majd Donato szerzett még egy gólt, és állította be a találkozó végeredményét (5–1). Az amerikaiak a csehekkel meccselhetnek a négy közé kerülésért szerdán.

A női találkozón az egyesített koreai csapat egy harmadig tudta tartani a lépést a svédekkel, mert ugyan Sabina Küller góljával az európaiak szerezték meg a vezetést a 6. percben, erre fél percen belül válaszolt Han Szu Dzsin. A játékrész utolsó percében Emmy Alasalmi használt ki egy emberelőnyt, ezzel ismét a svédeket juttatva vezetéshez, akik a második játékrészben még egyszer, majd a záró felvonásban háromszor is betaláltak, ezzel megszerezték a 7. helyet.

TÉLI OLIMPIA, PJONGCSANG
JÉGKORONG, FÉRFI NYOLCADDÖNTŐ
Egyesült Államok–Szlovákia 5–1 (0–0, 3–1, 2–0)
Gólszerző:
Donato (21:36), Wisniewski (22:20), Arcobello (33:30), Roe (49:52), Donato (56:46), ill. Ceresnák (36:54)
NŐK A 7–8. HELYÉRT
Svédország–Korea 6–1 (2–1, 1–0, 3–0)
Gólszerző:
Küller (5:50), Alasalmi (19:37), Grahm (36:27), Svedin (43:05), Rask (49:31), Johansson (57:19), ill. Han Szu Dzsin (6:21)