Téli olimpia: a németek kiejtették a svédeket jégkorongban

2018.02.21. 15:41
Befejeződött a második két negyeddöntő is a férfi jégkorongtornán a Pjongcsangban zajló téli olimpián. Kanada egygólos mérkőzésen győzte le Finnországot, míg a németek óriási meglepetésre hosszabbításban búcsúztatták a svédeket.

Óriási meglepetéssel kezdődött a svéd–német meccs, hiszen a jóval esélytelenebbnek számító, a nyolc közé jutással is meglepetést okozó németek negyedóra után két góllal vezettek. Előbb a 14. percben Christian Ehrhoff emberelőnyből, majd 29 másodperccel később Marcel Nöbels is eredményes volt. Ráadásul a tornán eddig mindössze egyetlen gólt kapó svédeknek a játéka is hagyott kívánnivalót maga után: láthatóan szenvedtek, s gyakran még a saját harmadukból való kijövetel is gondot okozott.

A második harmadban nem változott az eredmény, de a harmadikban aztán mindent egy lapra feltéve kezdtek el támadni az északiak. Anton Landernek sikerült is szépítenie, ám aztán a nagy igyekezetben eladtak egy korongot, amelyet Dominik Kahun fülelt le, s ütött be kíméletlenül. Már-már temetni kezdték a svédeket, akik azonban három perc alatt kiegyenlítettek: Patrik Hersley, majd Mikael Wikstrand talált be, ezzel újra nyílttá téve a továbbjutást.

A rendes játékidőben több gól már nem esett, így jöhetett a ráadás, amelynek 90. másodpercében Patrick Reimer cselezte be magát a svéd kapu előterébe, s gyötörte be a korongot Viktor Fasth kapus hathatós segítségével a hálóba. Bombameglepetés, hiszen a németeket már a svájciak ellen is esélytelenebbnek tartották, most pedig már a pénteki elődöntőre készülhetnek.

Hiába a finn próbálkozások, a kanadaiak kapuja érintetlen maradt
(Fotó: AFP)
Hiába a finn próbálkozások, a kanadaiak kapuja érintetlen maradt (Fotó: AFP)

Ahol majd Kanada lesz az ellenfelük. Az eredetileg izgalmasabbiknak várt találkozón egyetlen gól döntött, amelyet a záró harmad első percében Maxim Noreau szerzett, ezzel a négy közé juttatva Kanadát. Hiába hozták le a kapusukat a finnek a végén, nem sikerült egyenlíteniük.

TÉLI OLIMPIA, PJONGCSANG
JÉGKORONG, FÉRFI NEGYEDDÖNTŐ
Kanada–Finnország 1–0 (0–0, 0–0, 1–0)
G: Noreau (40:55)
Svédország–Németország 3–4 (0–2, 0–0, 3–1, 0–1) – hosszabbítás után
G: Lander (46:25), Hersley (49:35), Wikstrad (51:37), ill. Ehrhoff (13:48), Nöbels (14:17), Kahun (48:28), Reimer (61:30)